Ադրբեջանցի ծանր վիրավոր զինծառայողների քանակը 3-4 անգամ գերազանցում է պատերազմական նորման: Այդպիսի հայտարարություն է արել Ադրբեջանի ԶՈւ գլխավոր վիրաբույժ, բուժծառայության գնդապետ Ֆամիլ Բաբաևը, հայտնում է 1news.az-ը «Ադրբեջանական բանակ» թերթի վրա հղումով:
Վերլուծելով վիրավորված զինծառայողների վիճակը` նա եկել է այն եզրակացության, որ «ադրբեջանցի զինծառայողների դեմ ավերիչ ուժի զենք է կիրառվել»:
«Սովորաբար ռազմական գործողությունների ժամանակ ծանր վիրավորումների քանակը չպետք է գերազանցի 10-12%-ը, սակայն այս դեպքում այդ ցուցանիշը հասնում է 40-45%-ի: Դա ևս մեկ անգամ ապացուցում է, որ հայերն օգտագործել են խոշոր տրամաչափի և ավելի ավերիչ զենք: Օրինակ, վիրավորներից մեկի մարմնում ավելի քան 40 բեկոր է հայտնաբերվել»,-ասել է նա:
Հայկական կողմն ունի 77 մարտական և 11 ոչ մարտական կորուստ, սպանվել է 4 խաղաղ բնակիչ. 11-ը 122 զինծառայող վիրավորվել է, 1-ն անհետ կորած է:

Количество тяжелораненых азербайджанских солдат в 3-4 раза превышает военную норму.
Такие выводы следуют из заявления главного хирурга азербайджанских ВС, полковника медслужбы Фамиля Бабаева.
Анализируя состояние раненых, Бабаев пришел к выводу, что против азербайджанских солдат «было применено оружие страшной поражающей силы».
«Обычно во время военных действий количество раненых тяжело не должно превышать 10-12%, но в этом случае показатель доходит до 40-45%. Это лишь доказывает, использовали оружие большого калибра и более поражающее. В теле одного из раненых нашли больше 40 осколков», – сказал Бабаев в интервью газета «Азербайджанская армия», сообщает 1news.az.
В ночь со 2 апреля и до 5 апреля, во время боев на линии карабахско-азербайджанского соприкосновения, по данным МО НКР, подразделения Армии Обороны уничтожили атаковавшие армянские позиции 2 вертолета, 26 танков, 4 БМП, 1 «Град», 1 инженерную машину и 14 беспилотников.
Армянская сторона понесла 77 боевых потерь, убиты также 4 мирных жителя. 122 военнослужащих ранено и 1 пропал без вести.