Ադրբեջանի արտաքին առևտրաշրջանառությունը Եվրամիության երկրների հետ տարեկան կտրվածքով նվազել է 43.3% և 2016-ի հունվար-մարտին կազմել է մոտ $1 531 մլրդ:
Ադրբեջանի պետական մաքսային կոմիտեի հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ հաշվետու շրջանում արտահանումը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ կրճատվել է 50.94%` կազմելով $1 020 մլրդ դոլար, ներմուծումը 17.57%` կազմելով $510 մլրդ, հայտնում է Haqqin.az-ը:
Ըստ զեկույցի, Եվրամիությանը բաժին է ընկնում արտահանման ընդհանուր ծավալի 57.30%-ը, երկրի ներմուծման ընդհանուր ծավալի` 27.97%-ը: 2015-ին նմանատիպ ցուցանիշները կազմել են 61.46% և 25.43% համապատասխանաբար:

Внешнеторговый оборот Азербайджана со странами Европейского Союза в годовом сравнении сократился на 43.3% и за январь-март 2016 года составил около $1 531 млрд.
В сообщении Государственного таможенного комитета Азербайджана говорится, что за отчетный период экспорт по сравнению с аналогичным периодом прошлого года сократился на 50.94% и составил $1 020 млрд долларов, импорт – на 17.57%, составив $510 млрд, пишет Haqqin.az.
Согласно отчету, на долю Евросоюза пришлось 57.30% общего объема экспорта, 27.97% – общего объема импорта страны. В 2015 году аналогичные показатели составили 61.46% и 25.43% соответственно.