Դորտմունդի «Բորուսիայի» գործադիր տնօրեն Հանս Յոահիմ Վացկեն հայտարարել է, որ ամռանը թիմը կկորցնի իր հիմնական խաղացողներից մեկին` դա անխուսափելի է: «Չեմ կարծում, թե կկարողանանք միաժամանակ երկարաձգել Մխիթարյանի, Հյումելսի և Գյունդողանի պայմանագրերը։ Միևնույն ժամանակ, բացառում ենք, որ երեքն էլ կհեռանան «Բորուսիայից», ասել է նա:
Ըստ Վացկեի, Հյումելը եթե հեռանա, ապա միայն «Բավարիա»: «Նա շատ անձնական կապեր ունի այդ ակումբի հետ: Նա և նրա ամբողջ ընտանիքը Մյունխենից են»,-պարզաբանել է Վացկեն, հայտնում է sports.ru-ն:
«Մաթսի համար դա գումարի հարց չէ: Եթե նա ցանկանա հեռանալ, ստիպված կլինենք ընդունել դա: Իսկ թույլ կտանք, թե ոչ` դա արդեն այլ խոսակցություն է»,-ասել է Վացկեն:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Մխիթարյանի ծառայություններով, հետաքրքրվում է Լոնդոնի «Չելսին»։ Ակումբը պատրաստ է հայ ֆուտբոլիստի համար 60 մլն եվրո վճարել։
Ընթացիկ խաղաշրջանում Մխիթարյանը շատ հզոր և արդյունավետ խաղ է ցուցադրում: Նա մասնակցել է Գերմանիայի առաջնության 29 խաղի` դառնալով 12 գոլի և 14 գոլային փոխանցման հեղինակ: Եվրոպայի լիգայում Մխիթարյանը մասնակցել է 15 խաղի` դառնալով 7 գոլի և 9 արդյունավետ փոխանցման հեղինակ:

26 Апрель 2016 - 08:48 AMT
Исполнительный директор дортмундской «Боруссии» Ханс-Йоахим Ватцке рассказал, что летом команда неизбежно потеряет кого-то из основных игроков.
«Я не думаю, что нам удастся продлить контракты одновременно и с Мхитаряном, и с Хуммельсом, и с Гюндоганом. При этом исключено, что все они покинут «Боруссию» летом.
Полагаю, если Хуммельс и уйдет, то только в «Баварию». У него с этим клубом связано много личного. Он и вся его семья — из Мюнхена, как и его жена. В общем, тут много факторов.
Для Матса это ни в коем случае не вопрос денег. Если он проявит желание уйти, придется принять это. А вот отпустим его или нет — это уже друго разговор», — сказал Ватцке, пишет Sports.ru.
Ранее стало известно, что лондонский «Челси» заинтересован в услугах полузащитника дортмундской «Боруссии» Генриха Мхитаряна. Мхитарян также может стать главной целью лондонского «Арсенала» в предстоящее летнее трансферное окно. Одновременно агент Мино Райола, представляющий интересы футболиста, встретился с руководством туринского «Ювентуса» для обсуждения возможного перехода армянского игрока в «Старую синьору», сообщают источники.