Կառավարության որոշմամբ չինական «Սինոհիդրո Քորփորեյշն» ՍՊԸ-ին տրամադրվել է լիցենզավորման ենթակա գործունեության որոշ տեսակների իրականացման թույլտվություն:
Հիմնավորման համաձայն՝ Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի (տրանշ 3) շրջանակում վերակառուցվող Լանջիկ-Գյումրի ճանապարհահատվածի շինարարական աշխատանքների իրականացման մրցույթի հաղթող է ճանաչվել չինական «Սինոհիդրո Քորփորեյշն» ՍՊԸ-ն:
Ծրագրով նախատեսվում է վերակառուցել Մ1 միջպետական նշանակության ավտոմոբիլային ճանապարհի 46.1 կմ ընդհանուր երկարությամբ Թալին-Լանջիկ (18.7կմ) և Լանջիկ-Գյումրի (27.4կմ) ճանապարհատվածները:
Ընկերությունն ավտոմոբիլային ճանապարհների շինարարության, քաղաքաշինական փաստաթղթերի մշակման (բացառությամբ՝ փորձաքննության) գործունեությունն իրականացնում է Արդյունաբերության և առևտրի հարցերով Պեկինի քաղաքային վարչության կողմից 2015թ. մայիսի 26-ին տրված գործունեության իրականացման համապատասխան արտոնագրի հիման վրա:
Լանջիկ-Գյումրի ճանապարհահատվածի վերակառուցման աշխատանքները ֆինանսավորվում են Եվրոպական ներդրումային բանկի կողմից՝ համաձայն ՀՀ և Եվրոպական ներդրումային բանկի միջև 2013 թվականի նոյեմբերի 7-ին (Երևան) և 2013-ի նոյեմբերի 18-ին (Լյուքսեմբուրգ) ստորագրված «Հայաստանի «Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցք» ֆինանսական պայմանագրի:

По решению правительства Армении, китайская компания ООО «Синогидро Корпорейшн» получила лицензию на проведение определенных работ.
Согласно обоснованию инвестиционной программы «Транспортный коридор Север-Юг», китайская компания ООО «Синогидро Корпорейшн» выиграла тендер на реконструкцию участка Ланджик-Гюмри протяженностью 27,5 км. В рамках проекта планируется восстановить автомагистрали М1 с общей протяженностью 46,1 км в Талин-Ланджик (18,7 км) и Ланджик-Гюмри (27,4 км).
Компания занимается строительством автомобильных дорог на основе выданной лицензии городской администрацией Пекина от 26 мая 2015 года. Реконструкция автодороги Ланджик-Гюмри финансируется Европейским банком реконструкции и развития, согласно договору, подписанному 18 ноября 2013 года в Люксембурге.
Коридор «Север-Юг» общей протяженностью в 556 километров обеспечит выход к Черному морю и к европейским странам через территорию Армении (Мегри-Капан-Горис-Ереван-Аштарак-Гюмри-Бавра) и Грузии. Инвестиционная программа нацелена на обеспечение связи севера (граница с Грузией) и юга Армении (граница с Ираном) посредством транспортных коммуникаций, удовлетворяющих высоким международным стандартам, и выход на мировые рынки.
На данный момент строительство коридора Север-Юг осуществляется по двум направлениям: Арташат-Аштарак и Аштарак-Талин. Минтранс Армении планирует параллельно осуществлять программы на отдельных участках посредством привлечения инвестиционных ресурсов, чтобы завершить строительные работы как в южном, так и северном направлении до 2019 года.