Հայ արտադրողներն իրենց արտադրանքը կներկայացնեն «Ֆուդ Սիթի» սննդամթերքի մեծածախ վաճառքի կենտրոնում, որը նախատեսված է Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրների համար: Այս մասին հայտնել են «Եվրասիական գործարար միություն» եվրասիական տնտեսական գոտու գործարարների միությունից։
«Ֆուդ Սիթի»-ում սկսվել են ցուցահանդեսային տաղավարների բացման աշխատանքները, որոնք նախատեսված են Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրների արտադրանքների ներկայացման համար:
«Հայաստան» տաղավարի բացումը, Եվրասիական մշտական գործող ցուցահանդեսի շրջանակներում («Ֆուդ Սիթի», Մոսկվա) մշտական ԵՏԳ Էքսպո ցուցահանդեսի շրւանակում կկայանա 2016թ.-ի մայիսի 28-ին։
Նախատեսված է, որ Հայաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի և Ռուսաստանի արտահանողներին հնարավորություն է տրվելու ցուցադրել և վաճառել իրենց ապրանքներն առանց որևէ միջնորդի, հայտնում է Arka.am-ը:
Սա համատեղ ծրագիր է, որը ԵՏՄ երկրների հետ իրագործում է Եվրասիական տնտեսական գոտու արտադրողների միությունը՝ «Եվրասիական գործարար միություն» (ԵԳՄ):
«Եվրասիական գործարար միության» հիմնական նպատակն է փոքր և միջին ձեռնարկություններին, գյուղատնտեսությանն ու արտադրությանն աջակցությունը, ԵՏՄ տարածքում արտադրողների միջև առևտրա-տնտեսական համագործակցության զարգացումը, պետական կառույցների հետ կապերի հաստատումը, ինչպես նաև ԵՏՄ անդամ երկրների սուբյեկտների միջև հստակ ապրանքաշրջանառության համակարգի ձևավորումը:
«Ֆուդ Սիթի»-ն Ռուսաստանում և Եվրոպայում սննդամթերքի մեծածախ վաճառքի ամենախոշոր կենտրոնն է, որը զբաղեցնում է 88 հա տարածք: «Ֆուդ Սիթի»-ում առկա են ծառայությունների ամբողջական կոմպլեքս՝ տրանսպորտ, լոգիստիկա, մերչենդայզինգ, նավիգացիա և այլն:

16 Май 2016 - 15:08 AMT
Армянские производители представят свою продукцию в оптово-продовольственном центре «Фуд Сити» в Москве
Армянские товаропроизводители представят свою продукцию в одном из павильонов в московском оптово-продовольственном центре «Фуд Сити», предусмотренных для стран-членов Евразийского экономического союза. Об этом сообщили в Союзе предпринимателей Евразийской экономической зоны «Евразийский деловой союз» (ЕАДС).
В известном центре «Фуд Сити» приступили к обустройству торговых рядов, специально предназначенных для продукции из стран-членов ЕАЭС.
Открытие торгово-выставочной площадки «Армения» в рамках постоянно действующей выставки ЕАДС Экспо состоится 28 мая 2016 года совместно с Торгово-промышленной палатой Еревана.
Предусмотрено, что экспортерам из Армении, Беларуси, Казахстана, Кыргызстана и России будет предоставлена возможность выставлять здесь свои продукты, минуя всяких посредников, передает АРКА.
Это совместный проект, который с государствами ЕАЭС реализует Союз предпринимателей евразийской экономической зоны «Евразийский деловой союз» (ЕАДС).
Основной задачей «Евразийского делового союза» является поддержка малого и среднего предпринимательства (МСП), сельского хозяйства и производства, развитие торгово-экономического сотрудничества между производителями на территории ЕАЭС, налаживание взаимосвязей с органами государственной власти, а также формирование четкой торговой товаропроводящей системы между субъектами и государствами – членами ЕАЭС.
«Фуд Сити» – самый большой оптово-продовольственный центр в России и крупнейший в Европе. Его общая площадь – 88 га. В «Фуд Сити» предоставляется полный комплекс услуг: логистика, транспорт, мерчандайзинг и навигация.