26 Մայիս 2016 - 13:56 AMT
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովը մայիսի 31-ին Բրյուսելում կհանդիպի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ: Այդ մասին մայիսի 26-ին հայտնել է ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը, հայտնում է Trend-ը:
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ավելի վաղ իր հերթին հայտարարել էր, որ հունիսի սկզբին հանդիպում է սպասվում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ: Ըստ նախարարի, այդ հանդիպումները լինելու են առանձին` Ադրբեջանի և Հայաստանի ԱԳ նախարարների հետ:
ՀՀ արտգործնախարարն ասել է, թե՝ Վիեննայում ԱՄՆ, Ֆրանսիայի և ՌԴ արտգործնախարարների հետ հանդիպման ժամանակ քննարկվել է այն, ինչ հայտարարվել է: «Եռանախագահ երկրների արտգործնախարարների հայտարարության մեջ հստակ նշված է 94 թվականի զինադադարի պայմանագրի անխտիր իրականացման անհրաժեշտությունը, համաձայնագրում նշվում է զինադադարի խախտման հետաքննության մեխանիզմ ներդնելու մասին, ինչպես նաև խոսվում է ԵԱՀԿ նախագահի անձնական ներկայացուցչի լիազորությունների ընդլայնվելու մասին», -ներկայացրել է արտգործնախարարը:
Ընթերցեք նաև. ԱԳ նախարար. ՀՀ և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը հնարավոր է պայմանների ստեղծման դեպքում

Глава МИД Азербайджана Эльмар Мамедъяров проведет встречу с сопредседателями Минской группы ОБСЕ 31 мая в Брюсселе. Об этом 26 мая сообщил американский сопредседатель Джеймс Уорлик, передает Trend.
Ранее глава МИД РА Эдвард Налбандян заявил, что в начале июня ожидаются отдельные встречи сопредседателей Минской группы ОБСЕ с главами МИД Армении и Азербайджана. По словам министра, информация о том, что на планируемой встрече глав МИД Армении и Азербайджана и посредников может быть подписано какое-либо соглашение, не соответствует действительности. Говоря о предстоящей встрече, он отметил, что пока не решено, где именно она пройдет. Налбандян добавил, что встреча будет посвящена возобновлению переговорного процесса.
Читайте также:Глава МИР РА: Встреча президентов Армении и Азербайджана возможна при соответствующих условиях