30 Մայիս 2016 - 11:57 AMT
Թուրքիայում կրկին պայթյուն է որոտացել` Վանի Իպեկ յոլու շրջանում: Գործի է դրվել հեռահար կառավարմամաբ պայթուցիկ սարք, որը տեղադրել էին Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության մարտիկները, հայտնում է Haqqin.az-ը Milliyet-ի վրա հղումով:
Պայթյունի հետևանքով զոհվել է ոստիկանության 2 աշխատակից, մեկը տուժել է: Շարքից դուրս է բերվել ոստիկանության տեխնիկան:Վիրավոր ոստիկանը տեղափոխվել է հիվանդանոց: Շրջանում լայնածավալ ռազմական գործողություն է սկսվել օդուժի կիրառմամբ:
Մայիսի 26-ին առնվազն 3 մարդ է զոհվել և 9-ը վիրավորվել է Թուրքիայի Մարդին գավառի Միդյաթ շրջանում ժանդարմերիայի անցակետի մոտ ականապատ ավտոմեքենայի պայթյունի հետևանքով:

Очередной взрыв в Турции: в районе Ипек йолу в Ване врезультате срабатывания дистанционных взрывчатых устройств, установленных террористической организацией ПКК, из строя была выведена полицейская техника.
В результате теракта погибли два сотрудника полиции, один – пострадал, передает Haqqin.az со ссылкой наMilliyet.
Раненый полицейский доставлен в больницу. В регионе началась широкомасштабная военная операция с участием воздушных сил.
26 мая по меньшей мере 3 человека погибли и 9 получили ранения при взрыве заминированного автомобиля у поста жандармерии в районе Мидьят провинции Мардин на юго-востоке Турции. Об этом сообщает агентство Anadolu. Среди погибших — 1 военный и 2 охранника. В нападении подозреваются члены запрещенной в Турции Рабочей партии Курдистана (РПК). В районе ЧП ведется операция по нейтрализации готовивших атаку курдских повстанцев.