Ռուսաստանի ՊՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ գեներալ-մայոր Իգոր Կոնաշենկովը հերքել է այն լուրերը, որ Հալեպի հարավում ահաբեկիչների կողմից ռուսական օդատիեզերական ուժերի ինքնաթիռ է խոցվել:
«ՌԴ օդատիեզերական ուժերի բոլոր ինքնաթիռները գտնվում են «Հմեյմիմ» ռուսական ավիաբազայում»,- Ռիա Նովոստիին հղումով գրում է Tert.am-ը:
Ավելի վաղ Reuters գործակալությունը հաղորդել էր, որ Հալեպ քաղաքի մոտակայքում անհայտ ռազմական ինքնաթիռ է կործանվել:
Հալեպի շրջանում վերջին օրերին չեն դադարում դաժան մարտերը Սիրիայի կառավարական զորքերի և ընդդիմադիր ուժերի միջև: Նախօրեին հրթիռակոծության է ենթարկվել նաև հայկական Նոր Գյուղ թաղամասը, որի հետևանքով 4 հայ է զոհվել, ինչպես նաև վնասվել է «Զվարթնոց» հայկական եկեղեցին:

Официальный представитель Министерства обороны России генерал-майор Игорь Конашенков опроверг слухи о якобы сбитом террористами самолете российских ВКС на юге Алеппо.
«Все самолеты ВКС России находятся на аэродроме авиабазы Хмеймим», — сказал Конашенков, передает Tert.am.
Ранее агентство Reuters сообщило о том, что недалеко от сирийского города Алеппо якобы разбился военный самолет.
Ранее стало известно, что боевикитеррористических организаций «Джабхат ан-Нусра» и ИГ в провинции Алеппо, воспользовавшись объявленным в мае режимом тишины, провели перегруппировку своих сил, восполнили запасы оружия и боеприпасов.Боевики в районе города Алеппо на протяжении нескольких суток проводят артиллерийскую разведку целей и пристрелку ориентиров на местности.