ՀՀ կառավարությունը հուլիսի 7-ի նիստում հաստատել է 2017-2019 թվականների պետական միջնաժամկետ ծախսային ծրագիրը: Ինչպես նիստում նշել է ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Պավել Սաֆարյանը, այն հիմք կծառայի 2017 թվականի պետական բյուջեի նախագծի մշակման աշխատանքների համար, ինչպես նաև ընկալելի կդարձնի ինչպես պետական կառավարման մարմինների, այնպես էլ հանրության համար կառավարության առաջիկա երեք տարիների հարկաբյուջետային քաղաքականության գերակայություններն ու ծախսային քաղաքականության ռազմավարությունը, հայտնում է Panorama.am-ը:
Փոխնախարարը հայտնել է, որ ծրագիրը մանրամասն քննարկվել է այն գերատեսչությունների հետ, որոնք բացի իրենց պահպանման ծախսերն իրականացնելուց, նաև այլ ծրագրեր են իրականացնում:

Постановлением правительства Армении 7-го июля утверждена программа среднесрочных государственных расходов Республики Армения на 2017-2019 гг.
На заседании правительства заместитель министра финансов РА Павел Сафарян заявил, что программа послужит основой разработки проекта госбюджета Республики Армения на 2017 год, а также сделает понятными для органов государственного управления и общества приоритеты налогово-бюджетной политики и стратегию расходной политики правительства на предстоящие три года, передает Panorama.am.
Программа должна быть направлена в Национальное Собрание Армении до 20 июля.
Читайте также: Правительство Армении берет на себя расходы соровождающих лечащихся за рубежом раненых военнослужащих