ՀՀ կառավարությունը հուլիսի 14-ի նիստում հաստատել է 2015-ի դեկտեմբերի 24-ի որոշման մեջ լրացումներ կատարելու մասին նախագիծը։
Համաձայն նախագծի՝ Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի «Դոմազյանն ընդդեմ Հայաստանի» գործով 2016-ի փետրվարի 25-ի վճռի պահանջները կատարելու նպատակով ՀՀ 2016-ի պետական բյուջեով նախատեսված ՀՀ կառավարության պահուստային ֆոնդի հաշվին ՀՀ արդարադատության նախարարությանը 2016-ի 9 ամսում հատկացվում է 3.600 եվրոյին համարժեք ՀՀ դրամ:
1954թ․ ծնված Հայաստանի քաղաքացի Թամարա Դոմազյանը, ով ներկայումս բնակվում է Սանկտ Պետերբուրգում, հայց էր ներկայացրել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան ընդդեմ Հայաստանի՝ բողոքելով, որ զրկվել է դատարան դիմելու իրավունքից, քանի որ Հայաստանը մերժել է նրա հակընդդեմ հայցը սեփականության իրավունքի վկայականի տրամադրման չեղարկման գործով:

14 Июль 2016 - 10:46 AMT
В соответствии с решением ЕСПЧ по делу «Домазян против Армении» от 25 февраля 2016 года, правительство Армении в течение 9 месяцев должно предоставить министерству юстиции €3600 из резервного фонда. Эта сумма будет выплачена гражданке Армении Тамаре Домазян. Правительство РА утвердило решение о предоставлении указанной суммы.
Дело «Домазян против Армении» находится в ЕСПЧ с 2007 года.
В 2005 году решением мэрии Еревана Домазян получила свидетельство о собственности. Речь шла о принадлежащем гражданке незаконном гараже с пристройкой. В 2006 году мэр столицы отменил принятое годом ранее решение, признав свидетельство о собственности недействительным. Домазян обжаловала это решение в судебном порядке. Не добившись успеха в соответствующих инстанциях Армении, Домазян обратилась в ЕСПЧ.