13 Սեպտեմբեր 2016 - 09:40 AMT
Միկրոբլոգերի Twitter ծառայությունը չեղարկում է նիշերի սահմանափակումը հաղորդագրություններում` հաշվառման ենթակա նիշերից հանելով լրացուցիչ մեդիաֆայլերը:
Սոցցանցն այլևս 140 մատչելի նիշերի թվում հաշվի չի առնի տեսահոլովակները, լուսանկարները, GIF-ֆայլերը, հարցումներն ու հղումները Twitter-ի այլ օգտատերերին: Դա թույլ կտա միկրոբլոգերներին ավելի մեծ ծավալի տեքստային հաղորդագրություններ գրել, քան նախկինում: Բացի այդ, սոցցանցում հանվում է թվիթի մեջբերման դեպքում մեկնաբանության 116 նիշի սահմանափակումը, հայտնում է Lenta.ru-ն The Verge-ի վրա հղումով:
Մոտալուտ փոփոխությունների մասին Twitter-ը դեռ մայիսին էր հայտարարել, սակայն ճշգրիտ ամսաթիվը հայտնի չէր:
«Վերջին շրջանում սա ամենամեծ նորամուծությունն է, որը մենք հաստատել ենք, մարդկանց 140 նիշով լիովին արտահայտվելու հնարավորություն տալու համար»,-հայտարարել է Twitter-ի գլխավոր տնօրեն Ջեկ Դորսին:
Փոփոխությունները ուժի մեջ են մտնում սեպտեմբերի 19-ին: Ընդ որում հայտնի չէ, արդյոք սոցցանցը միաժամանակ կիրականացնի բոլոր փոփոխությունները, թե դա աստիճանաբար տեղի կունենա:

13 Сентябрь 2016 - 08:45 AMT
Сервис микроблогов Twitter снимет ограничения по количеству символов в сообщении, исключив из учета знаков дополнительные медиафайлы.
Социальная сеть больше не будет учитывать в 140 доступных символах видеоролики, фотографии, GIF-файлы, опросы и ссылки на других пользователей Twitter. Это позволит микроблогерам создавать текстовые сообщения большего объема, чем раньше. Помимо этого, в соцсети снимут ограничение (116 знаков) на комментирование при цитировании твита, передает Lenta.ru со ссылкой на The Verge.
О грядущих переменах в Twitter заявляли еще в мае, но так и не обозначили точную дату выхода обновления.
«За последнее время это самые крупные нововведения, которые мы утвердили, чтобы дать людям полную выразительность в 140 символах», — заявил генеральный директор Twitter Джек Дорси.
Изменения вступят в силу 19 сентября. При этом неизвестно, будет ли соцсеть вводить изменения одновременно или это произойдет постепенно.