19 Սեպտեմբեր 2016 - 10:21 AMT
«Մերիդիան» ցուցահանդեսային կենտրոնում սեպտեմբերի 19-22-ը անցկացվում է «Արտադրված է Հայաստանում-2016» ցուցահանդեսը, որի հիմնական նպատակն է` ներկայացնել Հայաստանի արդյունաբերության առկա ներուժը, զարգացման հնարավորությունները և նպաստել նոր շուկաների բացահայտմանը:
Ցուցահանդեսի բացմանը ներկա էր ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Երկրորդ անգամ անցկացվող հայկական արտադրանքի ու ծառայությունների ցուցահանդեսին 2016-ին Հայաստանից և Արցախից մասնակցում է ավելի քան 300 ընկերություն սննդի, ոսկերչության, ալկոհոլային խմիչքների, թեթև արդյունաբերության, դեղագործության, հանքարդյունաբերության, շինանյութերի, ճշգրիտ մեքենաշինության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներից: Ցուցահանդեսին մասնակցում են նաև գործարար պատվիրակություններ Հայաստանի տնտեսության համար հեռանկարային շուկաներ ներկայացնող երկրներից։
Հանրապետության Նախագահը շրջել է տաղավարներով և հետաքրքրվել ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունների արտադրանքով ու ծառայություններով, ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ զրուցել նրանց խնդիրների և զարգացման ծրագրերի մասին:
Ցուցահանդեսի կազմակերպիչն է Հայաստան զարգացման հիմնադրամը: 2015-ին մասնակցել էր մոտ 330 ընկերություն:

19 Сентябрь 2016 - 11:33 AMT
Президент Армении Серж Саргсян 19 сентября в ереванском выставочном центре «Меридиан» посетил проходящую 19-22 сентября выставку Made in Armenia-2016.
Основная цель выставки – представить потенциал промышленности Армении, возможности развития и способствовать выявлению новых рынков.
В традиционной выставке армянской продукции и услуг Made in Armenia в 2016-м году участвуют свыше 300 компаний из Армении и Нагорно-Карабахской Республики.
Компании-участники представляют такие сферы, как пищевая промышленность, ювелирное дело, легкая промышленность, алкогольная промышленность, фармацевтика, горнодобывающая промышленность, точное машиностроение и информационные технологии.
В выставке участвуют и бизнес-делегации из стран, имеющих перспективные рынки для экономики Армении.
Армянский президент обошел павильоны, ознакомился с продукцией и услугами, предлагаемыми представленными на выставке компаниями, побеседовал с представителями компаний об их проблемах и программах развития, сообщает пресс-служба президента РА.