Մենաշնորհների դեմ պայքարը նոր կառավարութան օրակարգում է: Այդ մասին լրագրողներին է ասել ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նորանշանակ նախարար Սուրեն Կարայանը:
«Դա միշտ ակտուալ է, սակայն ես կանդրադառնամ այդ թեմային մեկ ամսից, երբ նոր կառավարությունը ներկայացնի իր մոտեցումներն ու լուծումները»,-ասել է Կարայանը:
Անդրադառնալով այն դիտարկմանը, թե նա եղել է ֆինանսների նախարար Գագիկ Խաչատրյանի տեղակալը, որի անունը կապում են մենաշնորհների հետ` Կարայանը նշել է, որ եղել է ֆինանսների փոխնախարարը, ոչ թե Գագիկ Խաչատրյանի:
Ավելի վաղ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հայտարարել էր, որ ՀՀ տնտեսությունը վերականգնվելու շանս չունի առանց ստվերային հատվածի կրճատման: Ըստ նրա, փոփոխությունները հարկային օրենսդրությունում կամ այլ ոլորտներում չեն կարող լիովին վերականգնել տնտեսությունը և ապահովել նրա զարգացումը:

3 Октябрь 2016 - 11:07 AMT
Борьба с монополиями входит в повестку нового правительства Армении. Об этом 3 октября сказал журналистам новоназначенный министр экономического развития и инвестиций Армении Сурен Караян.
«Эта всегда актуально, но я коснусь этих тем через месяц, когда новое правительство представит свои подходы и решения», – сказал Караян, передает АРКА.
Комментируя заявление о том, что он был заместителем экс-министра финансов Гагика Хачатряна, который аффилируется с монополиями, Караян заметил, что он был заместителем министра финансов, а не Гагика Хачатряна.
Ранее, премьер-министр Армении Карен Карапетян заявил, что армянская экономика не имеет шанса к восстановлению без сокращения теневого сектора. По его словам, изменения в налоговом законодательстве или иных сферах не помогут полностью восстановить экономику и обеспечить ее развитие.