Հունիսին Lenovo Phab 2 Pro սմարթֆոնի հեղինակները հայտարարեցին, որ մտադիր են թողարկել այն 2016-ի սեպտեմբերին: Հետագայում ժամկետը հետաձգվեց` ընդհանրական խոսվում էր «աշնան» մասին: Ինչպես հաստատել է Google-ի ներկայացուցիչը, Phab2 Pro սմարթֆոնը հասանելի կլինի արդեն հաջորդ ամիս` այսինքն 2016-ի նոյեմբերին:
Սա առաջին սմարթֆոնն է Project Tango-ի շրջանակում, այն մշակվել է Google ընկերության հետ համատեղ, գրում է Lenta.ru-ն:
Սմարթֆոնն ունի հատուկ սենսորներ և Intel RealSense 3D եռաչափ տեսախցիկ համալրված իրականության հետ աշխատելու համար: Project Tango հիմնարար տեխնոլոգիաները ներառում են տեղափոխումները, շրջակա միջավայրի զննումն ու տարածության խորության ընկալումը:
Lenovo Phab2 Pro-ն մետաղյա կորպուս ունի և հագեցած է 6,4-դյույմանոց դիսփլեյով QHD (2560 x 1440 պիքսել, 454 ppi) թողունակությամբ, 8-մեգապիքսել ֆրոնտալ և 16-մեգապիքսել հզորությամբ հիմնական տեսախցիկներով, ինչպես նաև 3D-տեսախցիկ տարածության 3D սկանավորման համար: Սարքի հիմքում Qualcomm Snapdragon 652 8-միջուկանի պրոցեսորն է, 4ԳԲ օպերատիվ հիշողությամբ և 64 ԳԲ ներկառուցված ֆլեշ հիշողությամբ:
Նախատեսված է Dolby Atmos 3D հնչյունի ապահովման համար և Dolby 5.1 ձայնագրության համար: Մարտկոցի ծավալը 4050 մԱժ է: Սարքն աշխատում է Android 6.0 Marshmallow օպերացիոն համակարգով: Մոտավոր գինը $499 է:

6 Октябрь 2016 - 10:10 AMT
Во время июньского анонса разработчики смартфона Lenovo Phab 2 Pro заявили о планах выпустить его в сентябре 2016 года. Впоследствии срок релиза был заменен на более расплывчатое «осенью». Как теперь подтвердил представитель Google, смартфон Phab2 Pro станет доступен в следующем месяце, то есть, в ноябре 2016 года.
Это первый смартфон в рамках проекта Project Tango, он разрабатывался в сотрудничестве с компанией Google, пишет Ferra.ru.
Смартфон оборудован специальными сенсорами и 3D-камерой Intel RealSense 3D для работы с дополненной реальностью. Базовые технологии Project Tango включают отслеживание перемещений, исследование окружающей среды и восприятие глубины пространства.
Lenovo Phab2 Pro заключен в металлический корпус и оснащается 6,4-дюймовым дисплеем с разрешением QHD (2560 x 1440 пикселей, 454 ppi), 8-мегапиксельной фронтальной и 16-мегапиксельной основной камерами, а также 3D-камерой для 3D-сканирования пространства. Аппаратной основной стал восьмиядерный процессор Qualcomm Snapdragon 652, 4 ГБ оперативной памяти и 64 ГБ встроенной флеш-памяти с возможностью расширения карточками формата microSD. Предусмотрена поддержка 3D-звука Dolby Atmos и запись звука Dolby 5.1. Емкость аккумулятора составляет 4050 мАч. Работа производится под управлением операционной системы Android 6.0 Marshmallow. Ориентировочная цена составляет $499.