22 Մայիս 2007 - 12:54 AMT
Վերակառուցման եւ Զարգացման Եվրոպական Բանկի (EBRD) տնտեսական համաժողովը, որին մասնակցելու են աշխարհի տարբեր երկրների գործարարներ եւ իշխանության ներկայացուցիչներ, մայիսի 30-31 անցնելու է Կազանում: Համաժողովի թեմատիկան է` «նոր սահմանների ֆինանսավորում»: Համաժողովը բաղկացած է լինելու երեք նիստից, մի շարք մամուլի ասուլիսներից եւ քննարկումներից է բաղկացած լինելու: Բացի այդ, միջոցառումների շրջանակներում կիրականացվի տարբեր երկրների շնորհանդես:
Համաժողովի բացմանը տեղի կունենա Ռուսաստանի շնորհանդեսը, որի թեման է լինելու «Ռուսաստանի տնտեսական մրցունակության դիվերսիֆիկացիան»: Բացի Ռուսաստանից, շնոհանդես կունենան Ադրբեջանը, Հայաստանը, Բելառուսը, Բուլղարիան, Վրաստանը, Ղրղզստանը, Մոլդովան, Տաջիկստանը, Չերնոգորիան եւ այլոք, հաղորդում է «Կավկազ-Պրեսս»-ը:

Экономический форум Европейского Банка Реконструкции и Развития (EBRD), в котором будут принимать участие бизнесмены и представители властей разных стран мира пройдет 30-31 мая в Казани. Тематика форума – “финансирование новых границ”. Форум будет состоять из 3-х сессий, ряда пресс-конференций и дискуссий. Кроме того, в рамках мероприятий будет проведена презентация разных стран.
По открытии форума состоится презентация России, темой которой будет “Диверсификация экономической конкурентоспособности России”. Помимо России, презентацию устроят Азербайджан, Армения, Белоруссия, Болгария, Грузия, Киргизия, Молдова, Таджикистан, Украина, Черногория и др, сообщает “Кавказ-Пресс”.