21 Հոկտեմբեր 2016 - 09:48 AMT
Հոկտեմբերի 21-ին Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտի «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում բացվել է ամենամյա «Արմպրոդէքսպո» մասնագիտացված ցուցահանդեսը:
Բացմանը ներկա է գտնվել նախագահ Սերժ Սարգսյանը: «Արմպրոդէքսպոն» կտևի մինչև հոկտեմբերի 23-ը ներառյալ և բաց կլինի ամեն օր մինչև ժամը 18:00-ն:
Ցուցահանդեսի նպատակն է՝ ներկայացնել գյուղատնտեսական արտադրության, գյուղատնտեսական հումք վերամշակող արդյունաբերության հնարավորությունները, գնահատել սեփական արտադրանքի մրցունակությունը, ընդլայնել արտահանման հնարավորությունները, հաստատել գործարար կապեր, այցելուներին և հյուրերին ցուցադրել բարձրորակ գյուղատնտեսական և պարենային ապրանքի տեսականին:
Ցուցահանդեսին մասնակցում են հանրապետության մարզերի, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության գյուղատնտեսության, գյուղատնտեսական մթերք վերամշակող արտադրության գրեթե բոլոր ճյուղերի ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև ագրարային ոլորտը սպասարկող և ծառայություններ մատուցող մոտ 90 կազմակերպություն:
Հանրապետության նախագահը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներում, ծանոթացել ներկայացված ապրանքատեսականուն, ցուցահանդեսի մասնակիցների հետ զրուցել նրանց զարգացման ծրագրերի և խնդիրների մասին:

21 Октябрь 2016 - 10:48 AMT
Ежегодная специализированная выставка «Армпродэкспо» открылась 21 октября в выставочном комплексе «Ереван экспо». На открытии присутствовал президент Армении Серж Саргсян сообщает пресс-служба президента РА.
В выставке принимают участие представители практически всех отраслей сельского хозяйства из областей Армении и Нагорно-Карабахской Республики, а также порядка 90 организаций, обслуживающих аграрную сферу.
Саргсян обошел павильоны выставки, ознакомился с представленным ассортиментом продукции и услуг, с участниками побеседовал о существующих проблемах и программах развития.
Цель выставки – представить возможности сельскохозяйственного производства и перерабатывающей сельхозсырье промышленности, оценить конкурентоспособность отечественной продукции, расширить возможности экспорта, установить бизнес-связи, продемонстрировать посетителям и гостям ассортимент высококачественной сельскохозяйственной и продовольственной продукции.