Samsung ընկերությունն առաջարկել է իր հաճախորդներին Հարավային Կորեայում ինքնահրկիզվող Galaxy Note 7-ը փոխանակել Galaxy 7 սարքով` իրավունք տալով փոխանակել դրանք Galaxy S8 կամ Note 8-ի հետ, որոնք թողարկվելու են 2017-ին:
Galaxy Note 7-ի փոխանակումն անվճար կիրականացվի: Հետագայում Galaxy S8 կամ Note 8 ստանալու համար հարկ կլինի վճարել Galaxy 7-ի արժեքի կեսը, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
Հարավկորեական Samsung Electronics Co Ltd-ն հոկտեմբերի 11-ին դիմել է բոլոր գործընկերներին`խնդրելով կասեցնել Galaxy Note 7 սմարթֆոնների վաճառքն ու փոխանակումը: Միաժամանակ Galaxy Note 7-ի օգտատերերին խորհուրդ է տրվում «անջատել սնուցումն ու չօգտվել սմարթֆոնից»: Samsung-ը ստիպված էր գնալ այդ քայլին, երբ հայտնի դարձավ մարտկոցների նոր բռնկումների մասին արդեն փոխարինված Galaxy Note 7-ում:
Հոկտեմբերի սկզբին Samsung-ը հայտարարել էր վաճառքի վերսկսման մասին, սակայն, շուտով հաղորդագրություններ հայտնվեցին սմարթֆոնի ինքնաբռնկումների մասին, որոնց մարտկոցները փոխարինվել էին:

Компания Samsung предложила своим клиентам в Южной Корее программу обмена взрывоопасных смартфонов Galaxy Note 7 на устройства модели Galaxy 7 с правом обменять их на Galaxy S8 или Note 8, которые будут выпущены в 2017 году.
Обмен Galaxy Note 7 будет производиться бесплатно. Для последующего получения Galaxy S8 или Note 8 нужно будет заплатить половину стоимости Galaxy 7, пишет ТАСС.
Из-за обнаруженных проблем с аккумулярторными батареями, который могут самопроизвольно взрываться, компания приняла решение о массовом отзыве и приостановке продаж смартфонов Galaxy Note 7. Впоследствии Samsung Electronics сообщила, что дефект устранен, после чего начался обмен купленных ранее смартфонов данной модели на новые. 11 октября компания объявила о полной остановке производства смартфонов, так как проблема не была решена.