19 Նոյեմբեր 2016 - 11:25 AMT
Apple ընկերությունը մտադիր է Made in America պիտակով iPhone-ներ արտադրել Made in China-ի փոխարեն: Հիմնական հավաքող գործընկեր Hon Hai Precision Industry ընկերությունը, որն ավելի շատ հայտնի է որպես Foxconn Technology Group, արդեն ուսումնասիրում է iPhone-ի արտադրությունը Չինաստանից ԱՄՆ տեղափոխելու հարցը, գրում է Ferra.ru-ն ճապոնական Nikkei Asian Review պարբերականի վրա հղումով:
Ըստ աղբյուրի, Apple ընկերությունը դեռ 2016-ի հունիսին էր խնդրել iPhone, Foxconn և Pegatron հավաքող ընկերություններին դիտարկել ԱՄՆ-ում արտադրության հնարավորությունը: Foxconn-ը կատարել է խնդրանքը, իսկ Pegatron-ը հրաժարվել է այդպիսի ծրագրերից` ելնելով գնային խնդիրներից:
ԱՄՆ նորանշանակ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նախընտրական արշավի ժամանակ խոստացել է ստիպել Apple-ին iPhone-ի արտադրությունը Չինաստանից ԱՄՆ տեղափոխել` նոր աշխատատեղեր բացելու ակնկալիքով:

19 Ноябрь 2016 - 10:21 AMT
Ключевой партнер-сборщик Hon Hai Precision Industry, больше известный как Foxconn Technology Group, уже изучает возможность переноса производство будущих iPhone на территорию США, пишет Ferra.ru со ссылкой на японское издание Nikkei Asian Review.
По словам источника, компания Apple еще в июне 2016 года попросила обоих сборщиков iPhone, Foxconn и Pegatron, рассмотреть возможность производства в США. Foxconn просьбу выполнил, а Pegatron отказался наметить такие планы исходя из ценовых проблем.
Новый президент США Дональд Трамп во время предвыборной гонки пообещал заставить Apple перенести производство iPhone из Китая в США, чтобы вернуть рабочие места.