6 Հունվար 2017 - 17:13 AMT
Microsoft-ը նոր դիզայն է մշակում Windows 10-ի համար, հայտնում է Republicсо-ն The Verge-ի վրա հղումով: Մշակումը ստացել է Project Neon անվանումը: Պարբերականը նշում է, որ նոր դիզայնում կգերակշռեն անիմացիան և լղոզված տարրերը: Windows 10-ը կունենա նաև Acrylic գործիքը, որն անհրաժեշտ է ունիվերսալ հավելվածների արտաքին տեսքը մանրակրկիտ մշակելու համար:
Նշվում է, որ Microsoft-ը մտադիր է ավարտել նոր դիզայնի մշակումը մինչև 2017-ի աշունը լայնածավալ թարմացման հետ մեկտեղ:
Windows-ի նախորդ խոշոր թարմացումը՝ Anniversary Update-ը թողարկվել է 2016-ի օգոստոսին: Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Windows 10-ը կունենա նաև «գեյմերի ռեժիմ», որի շնորհիվ համակարգչում լրացուցիչ ռեսուրսներ կազատվեն, որոնց օգտագործման առավելությունը կտրվի գործարկված խաղերին:

6 Январь 2017 - 10:02 AMT
Microsoft разрабатывает новый дизайн для пользовательского интерфейса Windows 10, сообщает Republicсо ссылкой на The Verge.
Разработка получила название Project Neon. Издание отметило, что в новом дизайне будут преобладать анимации и размытые элементы.
В Windows 10 также появится инструмент Acrylic, с помощью которого разработчики смогут детально проработать внешний вид универсальных приложений. Инструмент позволяет создавать размытие фона и боковой панели навигации.
Отмечается, что Microsoft планирует завершить разработку нового дизайна к осени 2017 года вместе с масштабным обновлением.
Предыдущее крупное обновление Windows под названием Anniversary Update вышло в августе 2016 года.
Ранее сообщалось, что в Windows 10 также появится «режим геймера». Его суть будет заключаться в том, что в компьютере будут освобождаться дополнительные ресурсы системы приоритет для использования которых будет у запущенных игр.