25 Հունվար 2017 - 12:36 AMT
Instagram լուսանկարչական ծառայության թիմը հայտարարել է իր օգտատերերի համար ամբողջ աշխարհում, այդ թվում նաև Հայաստանում, ուղիղ հեռարձակումներ սկսելու մասին:
Այդ հնարավորությունն ազդարարվել էր նոյեմբերի վերջում, իսկ դեկտեմբերին արդեն այն գործարկվեց ԱՄՆ-ում: Այժմ սկսվում է տարածումն աշխարհով մեկ: Ըստ մշակողների, ուղիղ եթերի գործառույթը հասանելի կլինի Instagram Stories բաժնում, գրում է Ferra.ru-ն:
Հեռարձակում սկսելու համար պետք է մտնել հավելվածի Instagram Stories բաժինը և անցնել Live ռեժիմի: Օգտատերերը կտեսնեն Live գրությունը օգտատերի պատմության պատկերակի վրա և կկարողանան միանալ եթերին, ինչպես նաև սրտիկներ ու մեկնաբանություններ ուղարկել:
Ի տարբերություն այլ ծառայությունների, Instagram-ը չունի տեսանյութերը հետագա դիտումների համար պահպանելու հնարավորություն: Ուղիղ եթերից անմիջապես հետո տեսագրությունը կանհետանա հավելվածից: «Հետաքրքրականը» բաժնում հնարավոր կլինի գտնել տվյալ պահի ամենահետաքրքիր հեռարձակումները:

25 Январь 2017 - 12:04 AMT
Команда фото-сервиса Instagram объявила о начале внедрения функции живых трансляций для своих пользователей по всему международному сообществу, включая Армению.
Эта возможность была анонсирована в конце ноября, в декабре она заработала в США, а теперь началось ее масштабное развертывание. По словам разработчиков, функция прямого эфира вскоре станет доступна в Instagram Stories (Истории), пишет Ferra.ru.
Чтобы начать трансляцию, надо перейти в раздел Instagram Stories (Истории) в камере приложения и переключиться на Live. Подписчики увидят пиктограммку Live на иконке Историй пользователя и смогут присоединиться к эфиру, а также отправлять «ведущему» сердечки и комментарии.
В отличие от других сходных сервисов, в Instagram не предусмотрено возможностей для сохранения таких эфирных видео для последующего просмотра. По завершении прямого эфира запись исчезнет из приложения. Во вкладке «Интересное» можно также найти наиболее интересные трансляции, идущие в данный момент.