14 Փետրվար 2017 - 12:52 AMT
Ֆիննական HMD Global ընկերությունը, որին պատկանում է Nokia բրենդով սարքերի թողարկման իրավունքը, կներկայացնի դասական Nokia 3310 հեռախոսի ժամանակակից տարբերակը: Շնորհանդեսը տեղի կունենա 2017-ի փետրվարին: Այդ մասին հայտնել է VentureBeat-ի հեղինակ Էվան Բլասը, որը հայտնի է թողարկման պատրաստվող սարքերի մասին հրապարակումներով:
Սարքի բնութագրերը չեն հրապարակվում, լուսանկարը ևս չկա: Բլասը նշել է, որ հեռախոսը վաճառքի կհանվի մոտ €59, գրում է VC.ru-ն:
Ըստ VentureBeat-ի հեղինակի, սարքը հետաքրքիր կլինի որպես երկրորդ հեռախոս այն օգտատերերին, որոնք կարոտով են հիշում օրիգինալ Nokia 3310-ը, որը հայտնի է ամուր կորպուսով և մեկ լիցքավորմամբ երկար աշխատելու կարողությամբ:
Բացի այդ, HMD Global-ը մտադիր է 2 սմարթֆոն արտադրել Android 7.0 Nougat համակարգով` Nokia 3 և Nokia 5, գրում է Բլասը: Ըստ տվյալների, սարքերը «բյուջետային» են լինելու, իսկ բնութագրերը ավելի վատը, քան 2017-ի հունվարին ներկայացված Nokia 6-ինը: Nokia 3-ը կվաճառվի €149, իսկ 5,2-դյույմանոց Nokia 5-ը` €199:
HMD Global-ը շնորհանդեսը ծրագրում է 2017-ի փետրվարի 26-ին Բարսելոնայում: Ներկայացված սարքերը, հավանաբար, կվաճառվեն հիմնականում եվրոպական շուկայում:

Финская компания HMD Global, которой принадлежат права на выпуск устройств под брендом Nokia, представит современную версию классического телефонa Nokia 3310. Презентация состоится в феврале 2017 года. Об этом сообщил автор VentureBeat Эван Бласс, известный публикациями о готовящихся к выходу устройствах, со ссылкой на источник в компании.
Характеристики устройства не раскрываются, его фотографии также отсутствуют. Бласс отметил, что телефон поступит в продажу по цене около €59 (примерно 3.6 тысяч рублей), пишет VC.ru.
По мнению автора VentureBeat, устройство будет интересно в качестве второго телефона для пользователей, ностальгирующих по оригинальному Nokia 3310, который известен длительным временем работы от одного заряда и крепким корпусом.
Кроме того, HMD Global собирается показать два смартфона на основе системы Android 7.0 Nougat — Nokia 3 и Nokia 5, пишет Бласс. По его данным, оба устройства будут «бюджетными», а их характеристики будут хуже, чем у представленного в январе 2017 года Nokia 6. Nokia 3 будет продаваться по цене €149 (около 9 тысяч рублей), а Nokia 5 с 5,2-дюймовым экраном — €199 (около 12,1 тысяч рублей).
HMD Global запланировала презентацию на 26 февраля 2017 года в Барселоне. Представленные устройства, скорее всего, будут продаваться в основном на европейском рынке, о планах владельца бренда Nokia выйти в США пока нет информации.