14 Սեպտեմբեր 2007 - 13:04 AMT
«ՎիմպելԿոմը» ձեռնպահ կմնա «ԱրմենՏելի» վերանվանումից բջջային կապի ոլորտում, քանի դեռ չի լուծել Հայաստանում BeeLine առեւտրային նշանի պատկանելության իրավունքի հետ կապված խնդիրները: «ԱրմենՏել» ապրանքանիշը, որն առկա է Հայաստանում, հզոր եւ հայտնի ապրանքանիշ է»,-հայտարարել է «ՎիմպելԿոմի» գործադիր փոխնախագահ Դմիտրի Պլեսկոնոսը: Ելնելով դրանից, ըստ նրա, ընկերության ղեկավարությունն աշխատում է այդ ապրանքանիշի հետ, շարունակելով Հայաստանում BeeLine ապրանքանիշի ներմուծման հետ կապված խոչընդոտների վերացման շուրջ բանակցությունները: «Ցանկացած ապրանքանիշի ներմուծում ոչ միայն «Վիմպելկոմի» պարտավորությունն ու հնարավորությունն են, որ ներկայացված են Ռուսաստանում: ապրանքանիշի ներմուծումը միշտ կապված է որոշակի ակտիվության հետ»,-ասել է փոխնախագահը:
Դ.Պլեսկոնոսն ընդգծել է, որ առաջնային է «ԱրմենՏելի» ներկայացրած ծառայությունների որակի բարելավումը: «Դա կապված է ծառայությունների առավել մեծ շրջանակ մատուցելու հետ, որից հետո կարելի է արդեն մտածել այլ ծրագրերի մասին»,-նշել է Պլեսկոնսը, հաղորդում է ՌԲԿ-ն:
Նախկինում Պլեսկոնոսը հայտարարել է, որ «ՎիմպելԿոմը» շահագրգիռ է իր BeeLine ապրանքանիշը Հայաստանի բջջային շուկա ներմուծելու հարցում: Անդրադառնալով համակարգչային տեխնիկայի հավաքման եւ վաճառքի հայկական Bi Line ընկերության հետ ծագած խնդրին, որը կապված է երկու առեւտրային նշանների նմանության հետ, Դ.Պլեսկոնոսը նշել է, որ այդ ընկերության հետ բանակցություններ են ընթանում «Բիլայն» ապրանքանիշը համատեղ օգտագործելու հնարավորության վերաբերյալ:

“ВымпелКом” воздержится от ребрендинга “АрменТела” в сфере мобильной связи, пока не решит проблемы с правообладанием на торговую марку BeeLine в Армении. “Бренд “АрменТела”, который присутствует в Армении, – это сильный и известный бренд”, – сказал исполнительный вице-президент “ВымпелКома” Дмитрий Плесконос. Исходя из этого, по его словам, руководство компании работает с этим брендом, продолжая процесс переговоров по устранению препятствий внедрению бренда BeeLine в Армении.
“Вывод любого бренда – это не только обязательства и возможности “ВымпелКома”, представленные в России. Вывод бренда всегда сопряжен с определенной активностью”, – сказал вице-президент.
Дмитрий Плесконос подчеркнул, что приоритетной задачей является улучшение качества предоставляемых “АрменТелом” услуг. “Это связано как с заменой билинга, так и предоставлением более широкого спектра услуг, и после этого можно будет думать об осуществлении других планов”, – отметил вице-президент “ВымпелКома”, сообщает РБК.
Ранее Дмитрий Плесконос заявлял о заинтересованности “ВымпелКома” в продвижении своего бренда BeeLine на рынке мобильной связи Армении. Говоря о конфликте с армянской компанией по сборке и продаже компьютерной техники Bi Line в связи с созвучностью наименований двух товарных знаков, Дмитрий Плесконос отметил, что с этой компанией ведутся переговоры на предмет возможности совместного использования бренда “Билайн”.