ՀՀ կառավարությունը ներդրողներ է փնտրում Երևանի ու «Զվարթնոց» օդանավակայանի միջև հասարակական տրանսպորտ գործարկելու համար:
Համապատասխան ծրագիրը տեղադրված է ներդրումներ ներգրավելուն կոչված investmentsprojects.am կայքում:
Ծրագրի նկարագրությունում ներկայացված է օդանավակայանը մայրաքաղաքին կապելու մի քանի տարբերակ: Մետրոյի «Չարբախ» կայարանից մինչև օդանավակայան մետրոյի գծի կառուցում (մոտավոր արժեքը՝ $951.4 մլն), «Երիտասարդական» մետրոյից մինչև Մալաթիա-Սեբաստիա ու «Զվարթնոց» մետրոյի կառուցում ($1.769 մլրդ), 2 երկաթգծային կապուղու նախագիծ (Դավիթաշեն-Մալաթիա-Սեբաստիա-օդանավակայան՝ $302 մլն արժեքով կամ «Սասունցի Դավիթ» կայարանից օդանավակայան՝ $77 մլն արժեքով), և $0.5 մլն արժեքով ավտոբուսային ցանցի գործարկում:

17 Февраль 2017 - 14:36 AMT
Правительство Армении ищет инвесторов для внедрения общественного транспорта между Ереваном и международным аэропортом «Звартноц».
Соответствующая программа размещена на сайте для привлечения инвестиций investmentsprojects.am.
В описании программы описаны разные варианты связи между столицей Армении и аэропортом. Так, предлагается построить линию метро от станции «Чарбах» до аэропорта (примерная стоимость – $951.4 млн), линию метро от станции «Еритасардакан» до административного района Малатия-Себастия и «Звартноца» ($1.769 млрд), проект двух железнодорожных каналов (Давташен – Малатия-Себастия – аэропорт стоимостью $302 млн или от станции «Сасунци Давид» до аэропорта стоимостью $77 млн) и запустить автобусную сеть стоимостью $0.5 млн.