24 Փետրվար 2017 - 08:08 AMT
Համացանցում մանրամասներ են հայտնվել լեգենդար Nokia 3310 հեռախոսի նորացված տարբերակի մասին: Վերաթողարկված Nokia 3310-ը հեռախոս կմնա, սմարթֆոն չի դառնա: Դիզայնը կպահպանի նմանությունը օրիգինալ հեռախոսին, որը թողարկվել է 2000-ին: Գլխավոր փոփոխությունները կլինեն քաշի ու հաստության մասով: Բնական է, որ հեռախոսն ավելի բարակ ու թեթև կդառնա, գրում է Ferra.ru-ն չինական Vtechgraphy ռեսուրսի վրա հղումով:
Բացի այդ, հեռախոսը կունենա ավելի մեծ գունավոր դիսփլեյ, մինչդեռ օրիգինալի դիսփլեյը միագույն էր՝ 84 x 84 պիքսել թողունակությամբ: Թողունակությունը շատ բարձր չի լինի՝ ինքնավար աշխատանքի տևողությունը պահպանելու համար: Հեռախոսը գունային մի քանի տարբերակ կունենա, այդ թվում կարմիր, կանաչ ու դեղին:
Ինչպես ակնկալվում է, նոր Nokia 3310-ը կներկայացվի Nokia 3, Nokia 5 և Nokia 6 սմարթֆոնների հետ միաժամանակ MWC 2017 ցուցահանդեսում, որը կանցնի Բարսելոնայում փետրվարի 27-ից մարտի 2-ը: Մոտավոր գինը 59 եվրո է:
Ֆիննական HMD Global ընկերությունը, որին պատկանում է Nokia բրենդով սարքերի թողարկման իրավունքը, կներկայացնի դասական Nokia 3310 հեռախոսի ժամանակակից տարբերակը:

23 Февраль 2017 - 14:50 AMT
В сети появились подробности о наследнике легендарного телефона Nokia 3310. Переизданный Nokia 3310 так и останется телефоном, а не смартфоном. Дизайн сохранит сходство с оригинальным телефоном, выпущенным в 2000 году. Главными изменениями станут толщина и вес. Закономерно, что телефон окажется тоньше и легче, пишет Ferra.ru со ссылкой на китайский ресурс Vtechgraphy.
Кроме того, телефон получит увеличенный цветной дисплей, тогда как у оригинала был монохромный дисплей с разрешением 84 x 84 пикселей. Впрочем разрешение не будет слишком высоким ради сохранения продолжительного времени автономной работы. Телефон будет представлен в нескольких цветовых вариантах, включая красный зеленый и желтый.
Как ожидается, переизданный Nokia 3310 дебютирует одновременно со смартфонами Nokia 3, Nokia 5 и Nokia 6 на выставке MWC 2017, которая пройдет в Барселоне с 27 февраля по 2 марта. Ориентировочная цена на него составляет 59 евро.
В мае 2016 года Nokia сообщила о заключении стратегического лицензионного соглашения с финской HMD относительно интеллектуальной собственности и бренда, в рамках которого HMD сможет создавать телефоны и планшеты нового поколения под брендом Nokia в течение следующих десяти лет. HMD уже представила бюджетный телефон Nokia 150 в декабре 2016 года и смартфон Nokia 6 в январе 2017 года.