ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը Մոսկվայում Ռուսաստանի Դաշնության առևտրի և արդյունաբերության նախարար Դենիս Մանտուրովի հետ քննարկել է փոխգործակցությունը գյուղատնտեսական մեքենաշինության և այլ ոլորտներում, հայտնում է նախարարության մամուլի ծառայությունը։
Հանդիպումը տեղի է ունեցել մարտի 3-ին:
Սուրեն Կարայանը և Դենիս Մանտուրովը անդրադարձել են նաև ռադիոէլեկտրոնային արդյունաբերության ոլորտում երկու երկրների համագործակցությանը և հայ-ռուսական ներդրումային հիմնադրամի ստեղծմանը։
Հայ-ռուսական ներդրումային հիմնադրամի ստեղծման նախագիծը ներկայացվել էր 2017-ի հունվարին: Հիմնադրամի նպատակն է լ;ինելու այն ոլորտների ֆինանսավորումը, որոնք կարող են ապահովել ապրանքաշրջանառության, աճ, արդյունաբերական կոոպերացիայի զարգացում:

4 Март 2017 - 08:22 AMT
Министр экономического развития и инвестиций Армении Сурен Караян обсудил в Москве с министром промышленности и торговли РФ Денисом Мантуровым вопросы взаимодействия в сельхозмашиностроении и ряде других сфер. Об этом сообщили в пресс-службе армянского ведомства.
Согласно сообщению, встреча состоялась 3 марта.
Отмечается, что Караян и Мантуров обсудили взаимодействие в области сельскохозяйственного машиностроения, а также сотрудничество между двумя странами в радиоэлектронной промышленности.
Министры коснулись также инициативы создания армяно-российского инвестиционного фонда.
Проект формирования инвестфонда был представлен в конце января 2017 года. Его деятельность будет направлена на финансирование сфер, способных обеспечить рост товарооборота между странами, импортозамещение, развитие промышленной кооперации.