30 March 2017 - 13:01 AMT
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲ ընկերությունում սահմանված կարգով ավարտված է 2016թ. ֆինանսա-տնտեսական գործունեության աուդիտը, որն իրականացվել է KPMG միջազգային աուդիտորական կազմակերպության կողմից:
Համաձայն տրված եզրակացության, որը կհրապարակվի օրենքով սահմանված կարգով ու ժամկետում, «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության 2016թ. շահույթը կազմել է 23.3 մլրդ դրամ ($48.5 մլն):
Այն ամբողջությամբ, ինչպես նախատեսված էր, ուղղվել է ըկերության ժամկետանց և վարկային պարտավորությունների մարմանը, հայտնում է «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ:
2015-ի դրությամբ «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր»-ը կուտակել էր 250 միլիոն դոլարից ավելի պարտք: 2014 թ.-ին ՀԷՑ-ը 157.3 միլիարդ դրամի շահույթ է ունեցել, իսկ վնասները կազմել են 10.7 միլիարդ դրամ:

30 Март 2017 - 13:13 AMT
Компания «Электрические сети Армении» выступила с заявлением, в котором сообщается, что завершен аудит финансово-экономической деятельности за 2016 год, проводимый международной аудиторской компанией KPMG.
«Согласно выданному заключению, которое будет опубликовано в порядке и сроки, установленные законом, прибыль ЗАО «Электрические сети Армении» составила в 2016 году 23.3 млрд. драмов ($48.5 млн). Она, как и предусматривалось, полностью направлена на погашение просроченных и кредитных обязательств компании», – говорится в заявлении компании.
В 2015 году «Электрические сети Армении» накопила долг около 250 миллионов долларов. В 2014 году компания имела прибыль в размере 157.3 млрд драмов, а потери составили 10.7 млрд драмов.