6 Մայիս 2017 - 06:17 AMT
Վերաթողարկված լեգենդար Nokia 3310-ի առաքումները մեկնարկել են: Այդ մասին հայտնել է Nokia Mobile-ի պաշտոնական աքաունթը Twitter-ում:
Իրական մանրածախ վաճառքի կոնկրետ ժամկետներ դեռ չեն հաղորդվում, սակայն, հավանաբար, դա շուտով կլինի, գրում է Ferra.ru-ն:
Լեգենդար Nokia 3310-ի վերաթողարկված տարբերակը HMD Global ընկերությունը ներկայացրել էր փետրվարին Բարսելոնայում կայացած MWC 2017 ցուցահանդեսում:
Նոր Nokia 3310-ը ունի 2 2.4-դյույմանոց էկրան, 2 մեգապիքսել հզորությամբ տեսախցիկ, սլոթ հիշողության microSD քարտի համար: Ակտիվ օգտագործման ռեժիմում հեռախոսը կարող է աշխատել մոտ 22 ժամ մեկ լիցքավորմամբ, սպասողական ռեժիմով՝ մոտ 1 ամիս: Հեռախոսը վաճառքի կհանվի 2017-ի երկրորդ կիսամյակում և կարժենա 49 եվրո:
Nokia 3310-ի նոր տարբերակի արտաքին տեսքը փոխվել է: Հեռախոսն ավելի փոքր է դարձել և բարակ: Նոր մոդելը տարբեր գույներով է թողարկվելու՝ մոխրագույն, մուգ կապույտ, դեղին և կարմիր:
Օրիգինալ Nokia 3310-ի վաճառքը սկսվել էր 2001-ին: Ընդհանուր առմամբ վաճառվել է այդ մոդելի 126 մլն հեռախոս: 2016-ի մայիսին Nokia-ն հայտնեց ֆիննական HMD Global-ի հետ ռազմավարական արտոնագրային համաձայնագիր կնքելու մասին մտավոր սեփականության և բրենդի գծով, որի շրջանակում ընկերությունը կկարողանա նոր սերնդի հեռախոսներ և պլանշետներ արտադրել Nokia ապրանքանիշով:

5 Май 2017 - 15:29 AMT
Поставки переиздания легендарного телефона Nokia 3310 начались. Об этом сообщил официальный аккаунт Nokia Mobile‏ в Twitter.
Конкретных сроков начала реальных розничных продаж пока не сообщается. Но, судя по всему это произойдет довольно скоро, пишет Ferra.ru.
Переизданная версия кнопочного телефона Nokia 3310 была представлена компанией HMD Global в феврале на выставке MWC 2017 в Барселоне, одновременно со смартфонами Nokia 3 и 5.
Новый Nokia 3310 получил 2.4-дюймовым дисплеем с разрешением QVGA (320 х 240 пикселей), 2-мегапиксельную камеру и даже слот для карточек формата microSD. Телефон стал заметно компактнее, тоньше и легче предшественника. Он предлагается в четырех цветовых вариантах — красном, желтом, синем и сером. Как сообщалось во время анонса, продажи стартуют во втором квартале 2017 года по цене 49 евро.
В мае 2016 года Nokia сообщила о заключении стратегического лицензионного соглашения с финской HMD относительно интеллектуальной собственности и бренда, в рамках которого HMD сможет создавать телефоны и планшеты нового поколения под брендом Nokia в течение следующих десяти лет. HMD уже представила бюджетный телефон Nokia 150 в декабре 2016 года и смартфон Nokia 6 в январе 2017 года.