21 Հուլիս 2017 - 12:59 AMT
Հայկական Technology and Science Dynamics (TSD) ընկերությունը «խելացի» EcoPad նոթատետր է ստեղծել՝ դա պլանշետի և նոթատետրի հիբրիդ է:
«Խելացի» գաջեթում, որն ունի ինչպես նոթատետրի, այնպես էլ պլանշետի գործառույթներ, կարելի է գրառումներ անել, նշումներ կատարել մարկերով և գրիչով, իսկ հետո ջնջել ռետինի օգնությամբ:
«Ամբողջությամբ բոլոր գրությունները հնարավոր է ջնջել՝ տաքացնելով նոթատետրը միկրոալիքային վառարանում կամ ֆենի օգնությամբ», -ասել է TSD ընկերության հիմնադիր և տնօրեն Վահան Շաքարյանը նոր սարքի շնորհանդեսին, որը հուլիսի 20-ին տեղի է ունեցել Երևանում: Այդ մասին ասվում է ընկերության ֆեյսբուքյան էջում:
EcoPad նոթատետրը հնարավորություն է տալիս նաև պահպանել գրառումներն ամպային համակարգում Android և IOS հավելվածների միջոցով:
2013-ի ավարտին հայտնի դարձավ, որ Հայաստանի ՏՏ ոլորտում գործող հայ-ամերիկյան Technology and Science Dynamics Inc./Armtab Technologies ընկերությունը Հայաստանում առաջին հայկական պլանշետների արտադրություն է նախաձեռնել: Ընկերությունը նաև «Արմֆոն» հեռախոսներ է արտադրում:

21 Июль 2017 - 12:34 AMT
Армянская компания Technology and Science Dynamics (TSD) выпустила гибрид планшета и блокнота — смарт-блокнот EcoPad.
На новом «умном» гаджете, объединяющем функции блокнота и планшета, можно делать записи, писать заметки маркерами и карандашами, а потом стирать их с помощью резинки.
«Полностью удалять все записи возможно будет, если разогреть блокнот в микроволновке или продуть феном», – сказал основатель и директор компании TSD Ваан Шакарян на презентации нового устройства, которая 20 июля прошла в Ереване, сообщается на официальнйо странице компании в социальнйо сети Facebook.
EcoPad также предоставляет возможность сохранять записи в облачной системе через приложения Android и IOS.