Ամերիաբանկի թիմը հաղթող է ճանաչվել բանկերի միջև անցկացվող ակտիվների և պարտավորությունների կառավարման առցանց համաշխարհային 8-րդ մրցույթում (virtual Banking): Եզրափակիչ փուլը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 23-ին Հաագայում:
Մրցույթը վերաբերում էր բանկերում ակտիվների և պարտավորությունների, ինչպես նաև ռիսկերի արդյունավետ կառավարման խնդիրներին և նպատակ ուներ նպաստել ֆինանսաբանկային ոլորտի գիտելիքների զարգացմանն ու պրոֆեսիոնալմակարդակի բարձրացմանը, այլընտրանքային և նորարարական գիտելիքների փոխանցմանը, միջազգային փորձի փոխանակմանը, բանկերում ռիսկերի կառավարման ուժեղացմանն ու զարգացմանը:
Մրցույթը կազմակերպվել էր FMO-ի` Նիդերլանդների միջազգային զարգացման բանկի, DEG-ի` KfW Bankengruppe-ի (KfW բանկային խումբ) անդամի, PROPARCO ֆինանսների զարգացման ֆրանսիական գործակալության և SimArch Group-ի կողմից:
Մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողությունը տեղի է ունեցել FMO-ի գլխամասային գրասենյակում: Երկրորդ մրցանակին արժանացավ Supervielle (Արգենտինա) ընկերության թիմը, երրորդ մրցանակին` Ficohsa (Հոնդուրաս)-ի թիմը, չորրորդ հորիզոնականը զբաղեցրեց Bancop SA (Պարագվայ)-ի թիմը:
Ի սկզբանե մրցույթին մասնակցել է 30 բանկ Աֆրիկա, Ասիա, Լատինական Ամերիկա, Եվրոպա/Կենտրոնական Ասիա տարածաշրջաններից:

Команда Америабанк выиграла 8-й международный онлайн-конкурс (Virtual Banking) по управлению активами и обязательствами, проводящийся между банками. Финальный тур состоялся 23 ноября в Гааге.
Конкурс был связан с вопросами эффективного управления активами и обязательствами, а также рисками в банках, и преследовал цельсодействовать развитию знаний в финансово-банковской системе и повышению уровня профессионализма, передаче альтернативных и инновационных знаний, обмену международным опытом, укреплению и развитию управления рисками в банках.
Конкурс был организован Нидерландским банком развития – FMO, DEG – членом KfW Bankengruppe (банковская группа KfW), французским агентством развития PROPARCO и группой SimArch.
Торжественная церемония награждения состоялась в штаб-квартире FMO. Вторая премия была присуждена команде компании Supervielle (Аргентина), третье место заняла команда Ficohsa (Гондурас), а команда Bancop SA (Парагвай) заняла четвертое место.
С самого начала в конкурсе участвовали 30 банков из регионов Африки, Азии, Латинской Америки, Европы и Центральной Азии.