ԱԳԲԱ Լիզինգի գլխավոր տնօրեն Արսեն Բազիկյանը և «ՍԵՄԻՆԱ ՔԸՆՍԱԼԹԻՆԳ» խորհրդատվական ընկերության տնօրեն Վահե Քեուշգուերյանը գործակցության հուշագիր են ստորագրել:
Ընկերությունները կգործակցեն Հայաստանում գինի արտադրող կազմակերպությունների համար ավելի բարենպաստ պայմաններ ստեղծելու ուղղությամբ։
«Այժմ ԱԳԲԱ Լիզինգը մշակում է նոր, ավելի ճկուն ֆինանսական գործիքներ, որոնք լիզինգի միջոցով նոր հնարավորություններ կտան մեր գինեգործներին՝ ավելի հեշտ իրագործել իրենց նախագծերը և մտահաղացումները։ Շատ ենք կարևորում «ՍԵՄԻՆԱ ՔԸՆՍԱԼԹԻՆԳԻ» հետ գործակցությունը, քանի որ նրանց՝ գինեգործության, և մեր ֆինանսական ոլորտում տարիների ընթացքում կուտակած լավագույն փորձի համադրությունը թույլ կտա տեղական գինեգործներին աջակցել բիզնես գործունեության ամբողջ շղթայի ընթացքում», – նշել է ԱԳԲԱ Լիզինգի գլխավոր տնօրեն Արսեն Բազիկյանը:
«Բարձրակարգ գինի կարելի է պատրաստել միայն որակյալ խաղողից։ Ֆերմերն այն մարդն է, որը հասկանում է այս հողի ներուժը։ Հետևաբար, առաջին հերթին պետք է ներդրումները սկսել ֆերմերներից: Նախագծի ընթացքում նախատեսվում է գինեգործության վերաբերյալ մասնագիտական խորհրդատվություն տրամադևրել ֆերմերներին, միաժամանակ աջակցել իրենց սեփական բիզնեսը հիմնելու ճանապարհին»,- նշել է «ՍԵՄԻՆԱ ՔԸՆՍԱԼԹԻՆԳԻ» տնօրեն Վահե Քեուշգուերյանը։
ԱԳԲԱ Լիզինգը 2003-ին Հայաստանում հիմնադրված առաջին լիզինգային ընկերությունն է, որի բաժնետերերն են ֆրանսիական «Կրեդիտ Ագրիկոլ Լիզինգ և Ֆակտորինգ» մասնագիտացված ընկերությունը և ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը: ԱԳԲԱ Լիզինգը Հայաստանում լիզինգի բացարձակ առաջատարն է՝ շուկայի մոտ 80% մասնաբաժնով:

11 Декабрь 2017 - 09:48 AMT
Генеральный директор «АГБА Лизинг» Арсен Базикян и директор консалтинговой компании «СЕМИНА КОНСАЛТИНГ» Вахе Кеушгуерян подписали меморандум о сотрудничестве.
Компании будут работать над созданием более благоприятных условий для винодельческих компаний Армении.
«Сейчас «АГБА Лизинг» разрабатывает новые, более гибкие финансовые инструменты, которые посредством лизинга дадут новые возможности нашим виноделам для облегчения реализации их проектов и идей. Мы придаем важность сотрудничеству с «СЕМИНА КОНСАЛТИНГ», так как сочетание их лучшего опыта в виноделии с нашим – в финансовой сфере, даст возможность помочь местным виноделам по всей цепочке бизнес-деятельности»,- отметил Базикян.
«Вино высокого качества можно изготовить только из высококачественного винограда. Фермер – человек, который понимает потенциал этой земли. Поэтому, прежде всего, инвестиции должны начинаться с фермеров. В рамках проекта предусматривается предоставление профессиональных консультаций по виноделию фермерам, одновременно содействуя созданию их собственного бизнеса»,- отметил Кеушгуерян.
ЗАО «АГБА Лизинг» было основано в апреле 2003 года и является первой специализированной лизинговой организацией, зарегистрированной в Армении. Компания является абсолютным лидеров на рынке, а также одним из инициаторов законодательных изменений в этой сфере.