Օրորոցը ծնողի փոխարեն օրորոցային կկատարի, հեքիաթ կպատմի և կքնեցնի երեխային
«Cribby-ն զինված է տեսախցիկով, կշեռքով, աուդիոգրքերի նվագարկչով, որով կարելի է նաև լսել հատուկ օրորոցի համար ձայնագրված տարբեր ժողովուրդների օրորոցայիններ: Այսինքն օրորոցը ծնողի փոխարեն օրորոցային կկատարի, հեքիաթներ կպատմի երեխային»,- ասում է Սերգեյ Նավասարդյանը:
Նրա խոսքով՝ օրորոցը թույլ է տալիս վիդեո և աուդիո կապի, ձայնի և օդի սենսորի միջոցով հեռավորության վրա հետևել երեխային, կառավարել օրորոցը՝ սմարթֆոնի մեջ ներբեռնելով հատուկ հավելված:
«Երեխայի շարժվելուն պես ծնողն իմանում է, որ նա արթնացել է։ Լա՞ց է լինում՝ նույնպես առաջինն է իմանում այդ մասին՝ ստանալով ծանուցում իր հեռախոսին», -ասում է Նավասարդյանը
Ոչ միայն դիզայն, այլ նաև հարմարավետություն
«Օրորոցը լուսավորվում է, այն ունի առաջին անհրաժեշտության իրերի համար դարակներ՝ մանկական խնամքի պարագաներով: Օրորոցը պատրաստված է էկոլոգիապես անվտանգ նյութերից: Օգտագործվել է հիմնականում փայտ», -ասում է Նավասարդյանը:
Եթե նորածինները խոսել իմանային, կպատմեին՝ որքան լավն է օրորոցը
Հայկական շուկայից զատ նախագծի հեղինակները օրորոցը փորձելու են իրացնել նաև արտասահմանյան շուկաներում: Անելու են ամեն ինչ, որ արտադրանքը մատչելի լինի հայ ծնողի համար:
«Անկասկած Cribby-ն կգտնի իր տեղը շուկայում: Այն պարզապես շատ հաճելի օգնական է: Իսկ նորածիններն ափսոս խոսել չգիտեն, թե չէ անպայման կասեին, թե ինչ լավն է Cribby-ն»,- ասում է Սերգեյ Նավասարդյանը:

Колыбель вместо родителя исполнит колыбельную, расскажет сказку и уложит ребенка спать
«Cribby вооружена камерой, весами, проигрывателем аудиокниг, по которому также можно поставить записанные специально для колыбели колыбельные разных народов. Таким образом, колыбель вместо подителей исполнит колыбельную, расскажет ребенку сказки»,- отметил Навасардян.
По его словам, колыбель дает возможность аудио и видео связи, а с помощью установленных датчиков звука и движения можно на расстоянии следить за ребенком, управлять колыбелью посредством специального приложения для смартфона.
«Как только ребенок пошевелится, родитель узнает, что он проснулся, если заплачет, родитель узнает об этом, получив уведомление на телефон», – добавил Навасардян.
Не только дизайн, но и комфорт
«Колыбель освещается, она имеет отделы для предметов первой необходимости со средствами по уходу за ребенком. Колыбель изготовлена из экологически безопасных материалов, в основном использовали дерево», -рассказал соавтор проекта.
Если бы новорожденные умели говорить, рассказали бы, насколько колыбель хорошая
Помимо армянского рынка, авторы проекта попытаются реализовать колыбель и на внешних рынках. Также постараются сделать все возможное, чтобы товар был доступным для армянского потребителя.
«Несомненно, Cribby найдет свое место на рынке. Это просто прекрасный помощник. Жаль, что новорожденные не умеют говорить, а то бы обязательно сказали, насколько колыбель Cribby хорошая»,- сказал Навасардян.