Facebook սոցցանցը նախապատվությունը տալու է տեղական նորություններին: Այդ մասին հայտնել է սոցցանցի հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգն իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Մեր նոր թարմացումն այսօր տեղական աղբյուրների առաջխաղացումն է: Մարդիկ մշտապես մեզ ասում են, որ կցանկանային ավելի շատ տեղական նորություններ տեսնել սոցցանցում: Տեղական նորություններն օգնում են մեզ հասկանալ խնդիրները, որոնք կան մեր ընկերակցություններում և ազդում են մեր կյանքի վրա»,-ասել է Ցուկերբերգը, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
Նա նաև հավելել է, որ այդ փոփոխություններն ուժի մեջ կմտնեն սոցցանցի ամերիկյան հատվածում:
Հունվարի 19-ին Ցուկերբերգն ազդարարեց նոր մեխանիզմի ներմուծումը, որով սոցցանցի օգտատերերը կկարողանան իրենք ազդել նորությունների որակի վրա այդ սոցցանցում՝ գնահատելով աղբյուրների հավաստիությունը:

Соцсеть Facebook будет отдавать приоритет местным новостям для показа пользователям. Об этом сообщил основатель соцсети Марк Цукерберг на своей странице.
«Наше новое обновление сегодня – продвижение новостей из местных источников. Люди постоянно говорят нам, что хотят видеть больше местных новостей на Facebook. Местные новости помогают нам понять проблемы, которые имеют значение в наших сообществах и влияют на нашу жизнь», – отметил Цукерберг, пишет ТАСС.
Он также добавил, что эти изменения сначала вступят в силу в американском сегменте соцсети.
19 января Цукерберг анонсировал внедрение механизма, благодаря которому пользователи Facebook смогут сами влиять на качество новостей в этой соцсети путем оценки достоверности их источников.