iPhone X-ի օգտատերերը սկսել են բողոքել նոր խնդրից՝ մտնող զանգի դեպքում էկրանը հապաղումով է ակտիվանում:
Ինչպես նշում է Financial Times պարբերականը, խնդիրն օգտատերերի սահմանափակ քանակի մասին է, հարյուրավոր մարդկանց մասին: Նրանք բողոքում են, որ էկրանի ակտիվացումը 6-10 վայրկյան ուշանում է: Արդյունքում նրանք հաճախ չեն հասցնում արձագանքել զանգին, ընդունել կամ մերժել այն, իսկ զանգահարողը տարակուսում է, թե ինչու են իրեն անտեսում:
Ինչպես լրագրողներին է ասել Apple-ի ներկայացուցիչը, ընկերությունն արդեն ուսումնասիրում է նոր բողոքները: Դատելով ֆորումներում հաղորդագրություններից՝ iOS 11.2.5 վերջին թարմացման մեջ խնդիրը դեռ չի շտկվել:
Ավելի վաղ iPhone X-ի օգտատերերը բողոքում էին, որ իրենց մազերը կամ մորուքը մնում են դիսփլեյի և սմարթֆոնի կորպուսի միջև: Այդ խնդրի մասին գրել են Reddit-ի օգտատերերն ու Apple-ի ֆորումի մասնակիցները:

Пользователи флагманского смартфона iPhone X начали жаловаться на неприятную проблему — задержки со входящими звонками.
Как отмечает издание Financial Times, проблема касается ограниченного количества пользователей, речь идет о сотнях.
Пользователи iPhone X жалуются на задержки с активацией экрана от 6 до 10 секунд. В результате они часто не успевают отреагировать на звонок, принять или отклонить, до того, как он сбросится, а звонивший недоумевает, почему его игнорируют, пишет Ferra.ru.
Как заявил журналистам представитель Apple, компания уже изучает данные жалобы. Судя по сообщениям на форумах, в последнем обновлении iOS 11.2.5 проблема все еще не улажена.
Ранее владельцы iPhone X жаловались, что их волосы, а также бороды и усы застревают между дисплеем и корпусом смартфона. О проблеме писали пользователи Reddit и форума Apple. По их словам, застрявшие волосы болезненно выдираются, когда они убирают смартфон от уха.