23 Մարտ 2018 - 12:34 AMT
«Չեխական ավիաուղիներ» (Czech Airlines) ընկերությունը կանոնավոր չվերթներ կիրականացնի Պրահա- Երևան- Պրահա երթուղով: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԿԱ քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունը:
Համապատասխան թույլտվությունն ավիաընկերությանը տրվել է քաղավիացիայի գլխավոր վարչության կողմից:
Չվերթների մեկնարկը կտրվի 2018 թվականի հունիսի 8-ին: Չվերթները կիրականացվեն շաբաթական 2 անգամ՝ յուրաքանչյուր չորեքշաբթի և շաբաթ օրերին:
Հայաստանի երկու օդանավակայանի ուղևորահոսքը 2018-ի հունվարին կազմել է 189.177 մարդ, որը 9,1%-ով գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ամսվա ցուցանիշը: 2018 թվականի հունվար ամսին Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում ուղևորահոսքը կազմել է 178.301 մարդ՝ 5,7%-ով գերազանցելով նախորդ տարվա հունվար ամսվա ցուցանիշը:

Авиакомпания «Чешские авиалинии» (Czech Airlines) будет совершать регулярные авиарейсы по направлению Прага-Ереван-Прага. Об этом сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации Армении.
ГУГА дало соответствующее разрешение на организацию регулярных рейсов.
Первый рейс откроется 8 июня. Авиарейсы будут осуществляться с частотой дважды в неделю – по средам и субботам.
Ранее сообщалось, что ГУГА предоставило разрешение российской авиакомпании Red Wings на осуществление рейсов Москва – Ереван – Москва. Полеты будут осуществляться из московского аэропорта «Домодедово».