27 Մարտ 2018 - 07:01 AMT
Apple ընկերությունը մտադիր է ծալովի ճկուն iPhone թողարկել 2020-ին: Այդ մասին հայտնել է ամերիկյան ներդրումային Merrill Lynch բանկի վերլուծաբան Merrill Lynch-ը, մեկ շաբաթ Ասիայում անցկացնելուց հետո ՝ հանդիպելով Apple-ի առաքումներով զբաղվող ընկերությունների հետ:
Վերլուծաբանն ակնկալում է, որ ծալովի ճկուն iPhone-ը կթողարկվի 2020-ին և, հավանաբար, կկարողանա փոխարինել պլանշետին ու iPad-ի նման ձևաչափ կունենա բաց վիճակում, գրում է Ferra.ru-ն:
Առաջատար iPhone X-ում արդեն օգտագործվում է ճկուն OLED դիսփլեյ, որը ծալվում է դեպի սմարթֆոնի կորպուսի ներսի հատվածը: Կոր մասն ունի էկրանի հսկիչ, այդպիսի հետաքրքիր լուծումը թույլ է տվել փոքրացնել կորպուսի ստորին մասը:

Компания Apple планирует выпустить складной гибкий iPhone через два года. Об этом рассказал Вамси Мохан, аналитик американского инвестиционного банка Merrill Lynch, после того как провел неделю в Азии, встречаясь с компаниями из производственной цепочки поставок Apple.
Аналитик ожидает, что выпуск складного гибкого iPhone состоится в 2020 году и, потенциально, сможет выступать как замена планшетам и получить сходный с iPad форм-фактор в разложенном виде, пишет Ferra.ru.
Во флагманском iPhone X уже используется гибкий OLED-дисплей, который загибается внутри корпуса смартфона. Изогнутая часть содержит контроллер экрана, такое интересное инженерное решение позволило уменьшить нижнюю кромку корпуса.