7 Ապրիլ 2018 - 09:54 AMT
Facebook սոցցանցում նախատեսվում է նոր կոճակ ներմուծել՝ Unsend, բոլոր օգտատերերի հաղորդագրությունների համար: Այդ մասին հայտարարել է ընկերության ներկայացուցիչը:
Ըստ նրա, այն օգտատերերը, որոնք օգտվում են գաղտնի հաղորդագրություններից մեսենջերի կոդավորված տարբերակում, կարող են թայմեր՝ հաշվիչ, դնել և հաղորդագրությունները ավտոմատ կերպով կհեռացվեն նշված ժամանակահատվածից հետո, գրում է Lenta.ru-ն TechCrunch-ի վրա հղումով:
Զրուցակիցը պարզաբանել է, որ ընկերությունը մտադիր է ընդլայնել հաղորդագրություններ հեռացնելու գործառույթը, դա մի քանի ամիս կպահանջի:
Ապրիլի 6-ին Facebook-ը հայտնեց, որ հեռացրել է ընկերության հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգի հաղորդագրություններն օգտատերերի հետ նամակագրությունից մեսենջերում՝ կորպորատիվ անվտանգության նկատառումներով: Շարքային օգտատերերը կարող են հեռացնել իրենց հաղորդագրությունները նամակագրությունից, սակայն միևնույն է դրանք մնում են չաթի մյուս մասնակիցների մոտ:

Социальная сеть Facebook планирует внедрить кнопку Unsend для сообщений всех пользователей. Об этом рассказал представитель компании.
По его словам, те, кто использует секретные сообщения в зашифрованной версии мессенджера, имеют возможность поставить таймер, и сообщения будут автоматически удаляться по прошествии указанного времени, пишет Lenta.ru со ссылкой на TechCrunch.
Собеседник издания уточнил, что компания планирует расширять функционал удаления сообщений, это займет несколько месяцев.
Администрация Facebook 6 апреля сообщила, что удалила сообщения ее основателя Марка Цукерберга из переписок с пользователями в мессенджере из соображений корпоративной безопасности. Обычные пользователи могут удалять свои сообщения из переписки, но они все равно остаются у других участников чата.
Ранее в апреле Facebook признала утечку данных 90 миллионов пользователей через аффилированную с соцсетью компанию Cambridge Analytica. Фирма собирала сведения с помощью приложения для опросов thisisyourdigitallife, а затем продавала их сторонним организациям, в том числе политическим штабам.