Այն պահից, ինչ Վիմպելկոմը մուտք գործեց Հայաստանի շուկա, իրականացվել են բազմաթիվ միջոցառումներ: Այդ մասին Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ԱրմենՏել ՓԲԸ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար` Գենադի Կալգաշկինը: Նրա խոսքերով, դա զարգացման լավ շարունակություն է: «Նոր ապրանքանիշը վառ է, պարզ եւ ընկերական: Համոզված եմ, որ մեր նոր ոճը դրական լիցք կհաղորդի Հայաստանի բնակչությանը» – նշեց նա:
Կալգաշնիկովի խոսքերով, ապրիլի 7-ից ԱրմենՏելի վաճառքի եւ սպասարկման կետերը կբացվեն Beeline ապրանքանիշի տակ: Նոր ապրանքանիշով վաճառք կիրականացվի նաեւ դիլերական ցանցի միջոցով` ՀՀ բոլոր շրջաններում եւ մարզերում: «Ռեբրենդինգը զուտ լոգոտիպի փոփոխություն չէ. այն թելադրում է սկզբունքայինորեն նոր մոտեցում` սպասարկման մակարդակին եւ մատուցվող ծառայությունների որակին, ինչպես նաեւ վաճառքի ցանցի ամբողջական վեարձեւավորում եւ ընկերության կորպորատիվ մշակույթի նորացում: Beeline ապրանքանիշին վերջնականորեն անցնելու համար մեզ սպասվում է հսկայական աշխատանք, որը ծրագրում ենք ավարտել տարեվերջին» – ավելացրեց Գենադի Կալգաշկինը:
Նշենք, որ Beeline-ը Ռուսաստանի տարածքում ամենաթանկարժեք ապրանքանիշն է` Interbrand Zintzmeyer & Lux AG միջազգային խորհրդատվական ընկերության գնահատմամբ: Այն գնահատվել է 7.2 միլիարդ ԱՄՆ դոլլար:
«Վիմպելկոմ» ընկերությունների խումբը հեռահաղորդակցության օպերատոր է, որը մատուցում է ձայնային կապի եւ տվայների փոխանցման ծառայություններ անլար եւ ֆիքսված հեռախոսակապի տեխնոլոգիաների լայն շրջանակում, ինչպես նաեւ լայնաշերտ Ինտերնետ կապի ծառայություններ: «Վիմպելկոմ» ընկերությունների խմբի մեջ են մտնում բջջային կապի մի շարք օպերատորներ, որոնք մատուցում են իրենց ծառայությունները Ռուսաստանում, Ղազախստանում, Ուկրաինայում, Տաջիկստանում, Ուզբեկստանում, Վրաստանում եւ Հայսատանում, որտեղ բնակվում է մոտ 250 միլիոն մարդ: «Վիմպելկոմ» ԲԲԸ առաջին ռուսական ընկերությունն էր, որը գրանցվեց Նյու-Յորքի ֆոնդային բորսայում (NYSE): Իսկ ընկերության բաժնետոմսերը ներառված են Նյու-Յորքի արժեթղթերի շուկայի VIP ցուցակում:

7 Апрель 2008 - 11:49 AMT
С момента выхода «ВымпелКома» на рынок Армении проделан большой комплекс мероприятий. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил и.о. генерального директора ЗАО «АрменТел» Геннадий Калгашкин. По его словам, запуск торговой марки Beeline является хорошим продолжением развития. «Новый бренд символизирует яркость, простоту и дружественность. Уверен, что наш новый стиль передаст свою положительную энергию жителям Армении», – отметил он.
По словам Калгашкина, с 7 апреля офисы продаж и обслуживания “АрменТел” открываются под брендом Beeline. Продажи под новой торговой маркой будут также осуществляться через дилерскую сеть во всех областях Армении. «Ребрендинг – это не просто смена логотипа, но и принципиально новый подход к качеству предоставляемого сервиса и уровню обслуживания, полное переоформление сбытовой сети, обновление культуры компании. Для окончательного перехода на бренд Beeline предстоит колоссальный объем работы, который мы планируем завершить к концу года», – подчеркнул и.о. генерального директора.
Отметим, что Beeline – самый дорогой бренд на территории России по оценке международной консалтинговой компании Interbrand Zintzmeyer & Lux AG. Его стоимость оценивается в $7,2 миллиарда. Группа компаний «ВымпелКом» – телекоммуникационный оператор, предоставляющий услуги голосовой связи и передачи данных на основе широкого спектра технологий беспроводной и фиксированной связи, а также широкополосного доступа в Интернет. В группу компаний «ВымпелКом» входят компании, предоставляющие свои услуги в России, Казахстане, Украине, Таджикистане, Узбекистане, Грузии и Армении на территории с общим населением около 250 млн человек. ОАО «ВымпелКом» стало первой российской компанией, включенной в листинг Нью-Йоркской фондовой биржи (NYSE). Акции Компании котируются на NYSE под символом VIP.