2018-ի ապրիլից Ամերիաբանկի գլխամասային մասնաճյուղն իր գործունեությունը շարունակեց Երևանի կենտրոնում շահագործման հանձնված՝ միջազգային նորարարական չափանիշներով նախագծված «Կամար» բազմաֆունկցիոնալ բիզնես կենտրոնում: Կենտրոնի՝ 1910 թվականին թիֆլիսահայ ճարտարապետ Միքայել Օհանջանյանի նախագծով կառուցված Թիֆլիսի առևտրային բանկի Էրիվանյան մասնաճյուղի վերակառուցված շենքում է տեղակայված Բանկի «Կամար» մասնաճյուղը:
Սպասարկման սրահը կառուցված է միջազգային բարձր չափորոշիչներին համապատասխան, հագեցած գերժամանակակից տեխնոլոգիական միջոցներով: Սրան զուգահեռ, սրահում պահպանվել են հին երևանյան ճարտարապետության էլեմենտները՝ պատմական «Սև» շենքի տուֆե քարերը, համադրելով դրանք ժամանակակից դիզայներական լուծումների, բուսական անկյունի և բարձր տեխնոլոգիաների հետ:
Սրահում տեղակայված է նաև 4K որակի վիդեոպատ, իսկ կից գործում է 24/7 ռեժիմով ախատող Express Banking համակարգը: Երկրորդ հարկում մասնաճյուղի պրեմիում սրահն է:
Ամերիաբանկի զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանի խոսքով, կառուցման օրվանից ի վեր այսօր արդեն բանկի «Կամար» մասնաճյուղի կողմից շահագործվող շենքը մշտապես ծառայել է ֆինանսական գործունեություն ծավալած կազմակերպություններին:
«Զբաղեցնում ենք շենքի առաջին վեց հարկը, այստեղ աշխատում է բանկի 550 աշխատակից: Շենքի բոլոր սենյակները բնական լույսի մուտք ունեն, ինչը կարևորվել է դեռ նախագծման ընթացքում: Բոլոր հարկերում կան հանգստի սենյակներ», – ասաց Ջրբաշյանը՝ հավելելով, որ աշխատակիցների արդյունավետ և ստեղծարար աշխատանքի համար ստեղծվել են բոլոր անհրաժեշտ պայմանները:
Ամերիաբանկի գրասենյակային չորս հարկի ինտերիերը ձևավորվել է «Ամերիա քաղաք» թեմայի շուրջ: Հարկերի միջավայրը խորհրդանշում է քաղաքի զարգացումը: Ներկայացված են հին Երևանը, արդյունաբերական դարաշրջանը խորհրդանշող ամերիկյան գործարար կենտրոնը (downtown), էկոլոգիական քաղաքն ու ապագայի նորարարական և տեխնոլոգիական աշխարհը:
Հանդիպումների սրահները կրում են հայ մեծերի անունները՝ Կոմիտասի, Սայաթ-Նովայի, Մարտիրոս Սարյանի, Մեսրոպ Մաշտոցի, ինչպես նաև Հայաստանի հին տեղանունների՝ Մուշ, Անի, Կարին, Կարս, Վան, Կիլիկիա և ոչ միայն: Գրասենյակային տարածքներին՝ դիզայներական լուծումներին համապատասխան, տրվել են նաև աշխարհի հայտնի փողոցների, հրապարակների, ֆիլմերի անուններ, ինչպես օրինակ՝ Թայմս Սքուեր, Ուոլ Սթրիք և Ավատար:

С апреля 2018 года головной офис Америабанка продолжил свою деятельность в многофункциональном бизнес-центре «Камар», который был спроектирован в центре Еревана в соответствии с международными инновационными стандартами.
Филиал «Камар» расположен в здании Эриванского филиала коммерческого банка Тифлиса 1910 года, архитектором которого является Микаель Оганджанян.
Зал обслуживания построен в соответствии с современными стандартами и оснащен новейшими технологиями. Вместе с тем, в зале сохраняются элементы старой ереванской архитектуры – туфовые камни из исторического «черного» здания сочетаются с современными дизайнерскими решениями, ботаническим уголоком и высокими технологиями.
В зале установлена видеостена качества 4K, при филиале действует система Express Banking, работающая в режиме 24/7. Второй этаж предоставлен под премиум-обслуживание Америабанка и оформлен в строгом классическом стиле.
По словам директора по развитию Америабанка Тиграна Джрбашяна, со дня строительства здание, сегодня уже занимаемое филиалом банка «Камар», всегда обслуживало финансовые учреждения.
«Мы занимаем первые шесть этажей здания, здесь работают 550 сотрудников банка. Все комнаты здания имеют доступ к естественному свету, важность чего была отмечена еще во время проектирования.На всех этажах есть комнаты отдыха», – отметил Джрбашян, добавив, что все необходимые условия созданы для эффективной и творческой работы сотрудников.
Интерьер четырех этажей Америабанка разработан в теме «Город Америа». Атмосфера на каждом из этажей олицетворяет развитие города с экскурсами в прошлое и будущее, различные временные и урбанистические стили. Здесь представлен старый Ереван, а также символ индустриальной эпохи – американский деловой центр (downtown), важнейший экологический символ современности – зеленый город и инновационный высокотехнологический будущий мир.
Залы заседаний названы в честь известных армянских деятелей – Комитаса, Саят-Новы, Мартироса Сарьяна, Месропа Маштоца, а также древних городов и областей Армении – Муш, Ани, Карин, Карс, Ван, Киликия и другие. Использованы также тематические названия, соответствующие проектным решениям: Матрица, Аватар, Таймс-сквер, Альфа, Space X, Уолл-стрит.