12 Հուլիս 2018 - 11:22 AMT
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ 2018-ի հուլիսի 12-ից հրապարակային առաջարկի միջոցով սկսում է տեղաբաշխել $5 մլն և 700 մլն դրամի՝ տարեկան համապատասխանաբար 5,25 % և 9.50 % եկամտաբերությամբ արժեկտրոնային, ոչ փաստաթղթային պարտատոմսեր։ ԱՄՆ դոլարով արժեթղթերի շրջանառության ժամկետը 36 ամիս է, իսկ ՀՀ դրամով՝ 24 ամիս: Մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը համապատասխանաբար կազմում է $100 և 100,000 ՀՀ դրամ։
«Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորելու մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն՝ բանկի թողարկած անվանական պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ և երաշխավորված են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամ»-ի կողմից: Պարտատոմսերի ձեռքբերման համար ներդրողները պետք է լրացնեն և ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկ ներկայացնեն պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտերը։

АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ Банк с 12 июля одновременно начнет размещать облигации в $5 млн и 700 млн драмов с годовой доходностью в 5,25% и 9,5% соответственно.
Долларовые облигации будут размещены сроком обращения 36 месяцев, а номинальная стоимость составит $100. Драмовые облигации банк разместит с доходностью 9,5% годовых, сроком погашения 24 месяцев, а номинальная стоимость облигаций составит 100.000 драмов.
Согласно закону «О гарантировании банковских вкладов физических лиц», привлеченные денежные средства с продажи облигаций считаются гарантированным банковским вкладом. Для приобретения облигаций инвесторы должны заполнить и представить заявки в АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ Банк.