ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկը և Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը (EBRD) $17 մլն-ի վարկային պայմանագիր են կնքել։
Ներգրավված վարկային միջոցները ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկն ուղղելու է փոքր և միջին ձեռնարկությունների ֆինանսավորմանը: Այդ թվում, «Կանայք բիզնեսում» ծրագրի շրջանակում $3 մլն-ն ուղղվելու է կանանց կողմից ղեկավարվող կամ հիմնադրված ձեռնարկությունների ֆինանսավորմանը, իսկ $4 մլն-ը՝ ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ֆինանսական խմբի անդամ ԱԳԲԱ Լիզինգի միջոցով տրամադրվելու է էներգաարդյունավետ նախագծերի իրականացմանը։
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկը EBRD-ի հետ կնքած պայմանագրի շրջանակում ՓՄՁ-ների ֆինանսավորումը հիմնականում իրականացնելու է ՀՀ դրամով։

АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ Банк и Европейский банк реконструкции и развития (ЕБРР) заключили кредитное соглашение на сумму в $17 млн.
Привлеченные кредитные средства АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ Банк направит на финансирование малого и среднего бизнеса. Из этой суммы $3 млн будет направлено на финансирование созданных или возглавляемых женщинами предприятий в рамках программы «Женщины в бизнесе», а $4 млн посредством компании «АКБА Лизинг», являющейся членом финансовой группы АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ, будет предоставлено на реализацию энергоэффективных проектов.
В рамках заключенного с ЕБРР договора АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ Банк финансирование МСБ будет проводить, в основном, в драмах.