3 Սեպտեմբեր 2018 - 10:38 AMT
ՀՀ տնտեսական զարգացան և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ Թաշվյա հեղափոխությունից հետո Հայաստանն ավելի քան $1 մլրդ-ի ներդրումների առաջարկներ է ստացել:
Ըստ Մինասյանի, բազմաթիվ քաղաքացիներ և կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ են այցելել նախարարություն, հետաքրքրվել Հայաստանի ներդրումային միջավայրով և ներդրումային նախագծերի մասին հայտարարություններ արել:
«Եթե ամփոփելու լինենք թվերը, որոնց մասին հայտարարվել է, ապա դրանք գերազանցում են $1 մլրդ-ը: Բայց մենք փորձում ենք նաև գնահատել իրատեսական թիվը. եկել ենք եզրակացության, որ դրանից $240 մլն-ն առնվազն իրատեսական է»,- ասել է նախարարը:

Новое правительство Армении получило инвестиционные предложения на $1 млрд. Об этом заявил на пресс-конференции министр экономического развития и инвестиций Арцвик Минасян.
По его словам, с мая отмечается высокая заинтересованность у различных компаний и инвесторов, которые в ходе встреч представили планы по инвестициям в Армении.
«После оценки реальных показателей правительство выделило наиболее реалистичные программы на сумму в 240 млн. Сейчас мы ведем с ними работу, чтобы их идеи преобразовались в бизнес-планы или бизнес-инициативы для достижения конкретных результатов», – сказал Минасян.