Երեք ամերիկյան կորպորացիա՝ Papa John’s Pizza-ն, Baskin Robbins-ը և Domino’s Pizza-ն, մտադիր են հայաստանյան շուկա մտնել: Այս մասին հայտնում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան մամուլի ծառայությունը:
Սեպտեմբերի 5-ին դեսպանատունը և ԱՄՆ կոմերցիոն ծառայության Մոսկվայի գրասենյակը՝ ID-ի բանկի հետ համատեղ, կազմակերպել են մեկօրյա համաժողով՝ նվիրված ֆրենչայզինգի ընձեռած գործարար հնարավորություններին, որին ներկա են եղել նշված ընկերությունների ներկայացուցիչները, ավելի քան 50 հայ գործարար և պետական պաշտոնյա: Ամերիկյան բիզնեսի ներկայացուցիչները հստակեցրել են ֆրենչայզինգի իրենց կոնցեպտը և ծանոթացել հայաստանյան գործարար միջավայրի առանձնահատկություններին:
Համաժողովը մեկ հարկի տակ հավաքելով հայ և ամերիկացի գործարարներին՝ միտված էր օգնելու ձևավորել նոր գործընկերություն հյուրընկալության, մանրածախ վաճառքի, զբոսաշրջության ոլորտներում:
Համաժողովում ամերիկյան ընկերությունների կողմից ֆրենչայզինգային պայմանների մասին ելույթներից զատ եղել են նաև ելույթներ տեղական հայտնի ընկերությունների կողմից՝ բիզնեսի, իրավական ու ֆինանսական հարցերի, ինչպես նաև ֆրենչայզինգի զարգացման համատեքստում մտավոր սեփականության իրավունքի պաշտպանության կարևորության մասին:

5 Сентябрь 2018 - 10:02 AMT
Три американских корпорации – Papa John’s, Domino’s и Baskin Robbins – планируют выйти на армянский рынок. Об этом сообщает пресс-служба посольства США в Армении.
5 сентября в Ереване посольство США и московский офис коммерческой службы совместно с армянским банком IDBank провели однодневную конференцию, посвященную коммерческим возможностям франчайзинга. Вместе с представителями трех американских корпораций в конференции приняли участие более 50 армянских бизнесменов и государственных чиновников. Представители американских корпораций представили свой концепт франчайзинга, ознакомились с особенностями предпринимательской среды Армении.
Конференция по фрайчайзингу призвана оказать содействие в установлении новых партнерских связях между предпринимателями Армении и США по таким вопросам, как мелкооптовая торговля, туризм.