27 Սեպտեմբեր 2018 - 10:57 AMT
Facebook ընկերությունը ներկայացրել է վիրտուալ իրականության Oculus Quest համակարգը, որը վաճառքի կհանվի 2019-ի գարնանը: Այդ մասին հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
Սարքի արժեքը կլինի $399:
Ընկերությունը հայտարարել է, որ նոր պրոդուկտը թույլ կտա օգտատերերին վիրտուալ իրականության ցանկացած ուղղությամբ նայել և շարժվել դրա միջով «ճիշտ այնպես, ինչպես իրական աշխարհում», գրում է «Վեդոմոստին»:
2 փոքր էկրան (մեկական յուրաքանչյուր աչքի համար) ունեցող ակնոցի մեջ ներկառուցված են հատուկ սենսորներ, որոնք որոշում են մարդու դիրքը տարածության մեջ:
Oculus Quest-ը նաև սենսորային սարքեր ունի, որոնք թույլ են տալիս օգտատերերին գործակցել մարդկանց ու օբյեկտների հետ: Համակարգում 50 խաղ կա, ժամանակի հետ դրանց քանակը կաճի:

27 Сентябрь 2018 - 09:24 AMT
Компания Facebook представила свою систему виртуальной реальности Oculus Quest, она поступит в продажу весной 2019 года. Об этом сообщает пресс-служба компании.
Стоить устройство будет $399.
Компания заявила, что новый продукт позволит пользователям смотреть в любом направлении виртуального пространства и двигаться через него «точно так же, как в материальном мире», пишут «Ведомости».
В очки, оснащенные двумя маленькими экранами (по одному на каждый глаз), встроены специальные сенсоры, определяющие положение человека в пространстве.
Oculus Quest оснащены также сенсорными контроллерами, позволяющими пользователям взаимодействовать с людьми и объектами. В системе доступно более 50 игр, со временем их число будет расти, уточняет компания.