Samsung ընկերությունը հրավիրել է նոյեմբերի 7-ին և 8-ին Սան Ֆրանցիսկոյում կայանալիք Samsung Developer Conference մշակողների խորհրդաժողովին:
Հրապարակված հրավերում ակնարկ կա ճկուն դիսփլեյով ծալովի սմարթֆոնի անոնսին: Ավելի վաղ ընկերության թոփ մենեջերները արդեն հիշատակել էին, որ մշակումը կարող է ներկայացվել նոյեմբերին: Այդպիսով, Samsung ընկերությունը կարող է ներկայացնել նոր սարքը արդեն նոյեմբերի 7-ին, կոնֆերանսի բացմանը, գրում է Ferra.ru-ն:
Սեպտեմբերին Samsung-ի բջջային ստորաբաժանման նախագահ Դի Ջեյ Կոխը հարցազրույցի ժամանակ սմարթֆոնն անվանել էր մշակման համար ոչ այնքան հեշտ պրոդուկտ: Նա նաև նշել էր, որ հիմա նման սարք թողարկելու ժամանակն է, քանի որ անցկացված հարցումները վկայում են պահանջարկի առկայության մասին:

23 Октябрь 2018 - 08:54 AMT
Компания Samsung опубликовала приглашение на конференцию для разработчиков Samsung Developer Conference, которая пройдет 7 и 8 ноября 2018 года в Сан-Франциско.
В приглашении содержится намек на анонс долгожданного складного смартфона с гибким дисплеем. Ранее топ-менеджеры компании уже упоминали, что разработка может дебютировать в ноябре. Таким образом, Samsung может представить новый тип устройств 7 ноября, на открытии конференции, пишет Ferra.ru.
В сентябре президент мобильного подразделения Samsung Ди Джей Кох в интервью назвал смартфон весьма «непростым» в разработке продуктом. Также Ди Джей Кох отметил, что сейчас самое время выпустить подобное устройство, поскольку проведенные опросы показали наличие спроса.