23 Հունվար 2019 - 12:53 AMT
Համացանցում տեսանյու թ է հայտնվել, որը ցուցադրում է առաջին ծալվող սմարթֆոնը Xiaomi ընկերության ճկուն դիսփլեյով: Սարքը ցուցադրել և հրապարակել է անձամբ ընկերության նախագահ Լին Բինը Weibo-ի իր աքաունթում, որը Twitter-ի չինական տարբերակն է:
Ըստ թոփ մենեջերի, ընկերությունն այժմ ընտրում է, թե ինչպես է անվանելու սմարթֆոնը՝ Mi Mix Flex թե Mi Dual Flex: Ի տարբերություն Samsung-ի մոդելի, Xiaomi-ի սմարթֆոնը եռակի է ծալվում: Ըստ Լի Բինի, դա այդպիսի առաջին սմարթֆոնն է աշխարհում, հայտնում է Ferra.ru-ն:
Նա նաև զգուշացրել է, որ տեսանյութում ցուցադրված է ինժեներական նմուշը: Ծալված վիճակում սմարթֆոնը շատ կոմպակտ է, թեև հստակ չափսերը դեռ չեն հայտարարվել:
Լի Բինը նշել է, որ ընկերությունը ստիպված է եղել մի շարք տեխնիկական բարդություններ հաղթահարել:
Mi Mix Flex-ի պաշտոնական դեբյուտը կարելի է ակնկալել փետրվարի 24-ի մամուլի ասուլիսում, MWC 2019 ցուցահանդեսի բացմանն ընդառաջ, որն անցնելու է Բարսելոնայում փետրվարի 25-28-ը:

23 Январь 2019 - 12:15 AMT
В сети появилось видео, демонстрирующее первый складной смартфон с гибким дисплеем компании Xiaomi. Демонстрацию провел и опубликовал сам Ли Бин, президент компании Xiaomi, в своем аккаунте в Weibo, китайском аналоге Twitter.
По словам топ-менеджера, компания сейчас выбирает, как назвать смартфон — Mi Mix Flex или Mi Dual Flex. В отличие от модели Samsung, смартфон Xiaomi складывается не пополам, а втрое. По словам Ли Бина, это первый в мире подобный смартфон, пишет Ferra.ru.
Он также предупредил, что на видео показан инженерный образец. В сложенном состоянии смартфон очень компактен, хотя точные размеры пока не объявлены.
Ли Бин отметил, что компании пришлось преодолеть ряд технических сложностей, чтобы создать телефон такой конструкции, включая проблему с гибким покрытием экрана, самим дисплеем, механизмом складывания, адаптацией программной оболочки MIUI и так далее.
Официальный дебют Xiaomi Mi Mix Flex можно ожидать на пресс-конференции 24 февраля, к открытию выставки MWC 2019, которая пройдет в Барселоне с 25 по 28 февраля.