5 Մարտ 2019 - 05:53 AMT
Ֆինանսների, ճանապարհորդության, առողջապահության, մեդիայի և ժամանցի ոլորտների համար տեխնոլոգիական լուծումների մշակմամբ զբաղվող DataArt միջազգային ընկերությունը գալիս է Հայաստան, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգի աների նախարար Հակոբ Արշակյանը։
Երևանյան DataArt-ն ընկերության պատմության մեջ առաջին անգամ կհամատեղի R&D կենտրոնի և վաճառքի գրասենյակի գործառույթները՝ մասնավորապես դեպի Միջին Ասիական շուկա: DataArt-ը Հայաստանում շեշտը կդնի Quality Assurance (QA)-ի (ծրագրային ապահովման թեստավորում և որակի վերահսկում) առաջխաղացման, ծրագրային ապահովման մշակման և օժանդակման, բիզնեսի զարգացման վրա:
Նախարարը նշել է, որ մասնագետներ փնտրելու և ընտրելու գործընթացն արդեն սկսվել է, գրասենյակում կատարվում է վերանորոգում և աշխատատեղերի կահավորում, «բնակարանամուտը» նախատեսված է հունիսին: Ակնկալվում է, որ մինչև տարեվերջ DataArt Երևանում կսկսեն աշխատել 30-ից ոչ պակաս մասնագետներ:
DataArt ընկերությունը գլոբալ տեխնոլոգիական-խորհրդատվական ընկերություն է, ունի ավելի քան 2500 աշխատակիցներ և մասնաճյուղեր ավելի քան 20 երկրներում ներառյալ ԱՄՆ-ն, Մեծ Բրիտանիան, Ռուսաստանը, Ուկրաինան, Արգենտինան և այլն:

5 Март 2019 - 07:25 AMT
Компания DataArt, занимающаяся технолигическими решениями в сферах финансов, здравоохранения, туризма и медиа, откроет филиал в Армении. Об этом заявил министр транспорта, связи и информационных технологий РА Акоп Аршакян.
Филиал в Армении будет координировать деятельность центра и офиса продаж R&D, уделяя особое внимания рынку Средней Азии. DataArt в Армении сконцентрируется на развитии Quality Assurance (тестирование программного обеспечения и контроль качества), разработке программного обеспечения и поддержке, развитии бизнеса.
Министр отметил, что процесс поиска и отбора специалистов уже начался, в офисе ведется ремонт и меблирование рабочих мест, а «новоселье» запланировано на июнь.
Ожидается, что до конца года в ереванском офисе DataArt будут работать около 30 специалистов.
Компания DataArt ведет свою деятельность в более чем 20 странах, в том числе в США, Великобритании, России, Украине, Аргентине и др. В компании в общем работают более 2500 сотрудников.