14 Մարտ 2019 - 11:06 AMT
ՀՀ կառավարության մարտի 14-ի նիստում հարկային արտոնություն է տրվել «Էյ ընդ էմ ռեյր» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը, որը զբաղվելու է քաղցրահամ և հանքային ջրերի շշալցմամբ։
Նախատեսվում է ծրագրի շրջանակում իրականացնել 13.2 մլրդ դրամի կամ մոտ 23․8 մլն եվրոյի ներդրում, այս պահի դրությամբ արդեն իսկ իրականացվել է €7.9 մլն-ի ներդրում (հողի ձեռքբերում, շինարարական աշխատանքներ, վարչական ծախսեր):
Նախատեսվում է մինչև 2022 թվականը ստեղծել 141 նոր աշխատատեղ՝ 422,000 դրամ միջին աշխատավարձով։ Ներկա դրությամբ արդեն իսկ ստեղծված է 16 աշխատատեղ (վարչական անձնակազմ):
Ծրագրով նախատեսված արտադրանքի ընդհանուր տարեկան ծավալը նախատեսված է 1.7 մլրդ դրամից մինչև 2022 թվականը հասցնել մինչև 20.6 մլրդ դրամի: Արտադրանքի հիմնական մասը կարտահանվի Ռուսաստան, իսկ որոշակի մասը կիրացվի ՀՀ տարածքում:

14 Март 2019 - 11:59 AMT
На заседании правительства Республики Армения 14 марта ООО A & M Rear, занимающейся розливом пресной и минеральной воды, были предоставлены налоговые льготы.
Предполагается, что в рамках проекта будут сделаны инвестиции в объеме около 23.8 млн евро, 7.9 млн евро уже вложены (приобретение земли, строительство, административные расходы).
К середине 2022 года планируется создать 141 новое рабочее место со средней зарплатой в 422000 драмов. В настоящее время создано 16 рабочих мест (административный персонал).
Ожидается, что общий годовой объем производства проекта увеличится с 1.7 млрд до 20.2 млрд драмов в 2022 году. Большая часть продукции будет экспортироваться в Россию, а часть будет реализована на территории Армении.