2 Մայիս 2019 - 13:46 AMT
F8 2019 խորհրդաժողովում Մարկ Ցուկերբերգը խոստացել է հաղորդագրությունների փոխանակում գործարկել Facebook-ի Messenger-ի, Instagram-ի և WhatsApp-ի միջև: Նման գործառույթի գործարկման ժամկետները դեռևս չեն նշվում: Դա կարող է տեղի ունենալ արդեն 2019-ին, բայց հնարարվոր է նաև, որ գործարկումն ավելի ուշ լինի, գրում է Ferra.ru-ն Engadget-ի վրա հղումով:
Օգտատերերը կկարողանան հաղորդագրություններ ուղարկել և ստանալ երեք տարբեր կոմունիկացիոն հարթակների միջև, որոնք պատկանում են Facebook-ին: Բոլոր այդպիսի հաղորդագրությունները պաշտպանված կլինեն միջանցիկ կոդավորման շնորհիվ:
Ինչպես նշում են ծրագրի հեղինակները, հաղորդագրությունների փոխանակումը Messenger-ի, Instagram-ի և WhatsApp-ի միջև նման կլինի օգտատերերի բջջայինով կատարվող զանգերին՝ կարևոր չէ, թե որ բջջային օպերատորի ծառայություններից է օգտվում բաժանորդը՝ նրան կարելի է զանգահարել:

2 Май 2019 - 13:19 AMT
На конференции разработчиков F8 2019 Марк Цукерберг пообещал запустить функцию обмена сообщениями между Facebook Messenger, Instagram и WhatsApp.
Сроки запуска кросплатформенной возможности пока не уточняются. Это может произойти уже в 2019 году, но вероятен и вариант с более поздним запуском, пишет Ferra.ru со ссылкой на Engadget.
Пользователи смогут отправлять и получать сообщения между тремя разными коммуникационными платформами, принадлежащими Facebook. Все такие сообщения сохранят защиту в виде сквозного шифрования.
Как отмечают разработчики, обмен сообщениями между Messenger, Instagram и WhatsApp будет сродни тому, как сейчас пользователи совершают звонки по мобильным сетям — неважно, каким сотовым оператором пользуется абонент, ему можно смело звонить.