7 Մայիս 2019 - 12:43 AMT
Ամերիաբանկը և Սիթիբանկը առևտրի ֆինանսավորման համատեքստում կնքել են հերթական գործարքը. Ամերիաբանկը ներգրավել է շուրջ 14 մլն ԱՄՆ դոլարի վարկային միջոցներ, որոնց մի մասը տրամադրվել են Սիթիբանկի կողմից Ամերիաբանկի համար սահմանված վարկային սահմանաչափի ներքո, իսկ մնացածը՝ Ասիական զարգացման բանկի երաշխավորությամբ, ում հետ Առևտրի ֆինանսավորման ծրագրի ներքո կնքված պայմանագրերի շրջանակներում Ամերիաբանկը հանդիսանում է ոչ միան թողարկող, այլ նաև հաստատող բանկ:
Այս ֆինանսավորումը հնարավորություն կտա Ամերիաբանկի՝ միջազգային առևտրով զբաղվող հաճախորդներին իրենց գործունեությունը կազմակերպել առավել մրցակցային և նպաստավոր պայմաններով, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Սիթիբանկի և Ամերիաբանկի երկար տարիների համագործակցության արդյունքում տարեցտարի ավելանում են գործարքների թիվն ու ծավալը, ինչը վկայում է փոխվստահության և արդյունավետ գործընկերային հարաբերությունների մասին:
Ամերիաբանկի կողմից ներգրավվող առևտրի ֆինանսավորման միջոցները միջինում գերազանցում են տարեկան 100 մլն ԱՄՆ դոլարը. այս գործարքը Բանկի հերթական հաջող նախագիծն է առևտրի ֆինանսավորման շրջանակներում:

7 Май 2019 - 13:23 AMT
Америабанк привлек от Ситибанка и Азиатского банка развития кредитные средства в размере $14 млн, часть которых предоставлена в рамках кредитного лимита, а остальнаая – под гарантию, в рамках программы торгового финансирования, в которой Америабанк выступает не только эмитентом, но подтверждающим банком.
Это финансирование предоставит возможность клиентам Америабанка, занимающимся международной торговлей, быть более конкурентоспособными.
В результате многолетнего сотрудничества Америабанка с Ситибанком с каждым годом увеличивается число и объем сделок, что свидетельствует о взаимном доверии и эффективном сотрудничестве.
Привлеченные Америабанком средства торгового финансирования в среднем превышают $100 млн в год. Эта сделка – еще один удачный проект в рамках торгового финансирования.