18 Մայիս 2019 - 06:43 AMT
SME Banking Club-ի կողմից Թբիլիսիում կազմակերպված Caucasus’19 5-րդ տարածաշրջանային համաժողովում Ամերիաբանկը հաջողությամբ ներկայացրել է ՓՄՁ-ների համար նախատեսված օնլայն բիզնես վարկերի տրամադրման սքորինգային համակարգը:
Համաժողովի կազմակերպիչները մասնակից բանկերի շարքում առանձնացրել են 2018թ. ամենանորարար բանկերին, որոնց շնորհվել է հավաստագիր: Ամերիաբանը ևս արժանացավ այդ հավաստագրին:
Ամերիաբանկի մասնակիցները ներկայացրել են սքորինգային համակարգով օնլայն տրամադրվող վարկերի առավելությունները և ներդրման 5 ամսում ունեցած հաջողությունները, որոնք տպավորիչ էին: Ընդամենը 5 ամսում Ամերիաբանկի սքորինգային համակարգով օնլայն տրամադրված վարկերի ծավալը ՓՄՁ մանրածախ վարկերի պորտֆելում կազմել է 89%, քանակը` 94%, իսկ ՓՄՁ հաճախորդների աճը կազմել է 60%, հայտնում է Ամերիաբանկի մամուլի ծառյությունը:
1 մլն ՀՀ դրամից մինչև 10 մլն ՀՀ դրամ ավտոմատ ձևով հաստատվող օնլայն բիզնես վարկերի համար հնարավոր է դիմել առանց բիզնեսից կտրվելու ու Բանկ այցելելու: Ավելին`վարկերի համար սահմանված չէ տրամադրման վճար, և չի պահանջվում անշարժ գույքի գրավադրում:
Վարկի համար դիմելու նպատակով անհրաժեշտ է այցելել Բանկի կայք, լրացնել համապատասխան առցանց հայտը և ստանալ պատասխանն ընդամենը 5 րոպեի ընթացքում: Բանկի հաշվետեր հաճախորդները հնարավորություն ունեն նաև օնլայն ռեժիմով ստորագրել վարկային պայմանագիրը՝ Բանկի հետ շփումն ամբողջովին տեղափոխելով առցանց հարթակ:

18 Май 2019 - 06:58 AMT
Америабанк с успехом представил скоринговую систему предоставления онлайн бизнес-кредитов для субъектов малого и среднего бизнеса (МСБ) на 5-й региональной конференции Caucasus'19 в Тбилиси, организованной SME Banking Club-ом.
Организаторы форума среди банков-участников выделили самые инновационные банки 2018 года, которым были выданы сертификаты. Америабанк также удостоился сертификата.
Представители Америабанка рассказали о преимуществах кредитов, предоставляемых онлайн по скоринговой системе, а также впечатляющие успехи за 5 месяцев ее внедрения. Всего за 5 месяцев объем кредитов, предоставленных онлайн по скоринговой системе Америабанка, в портфеле розничных кредитов МСБ составил 89%, количество – 94%, а рост клинетов МСБ составил 60%.
За получением онлайн бизнес-кредитов на сумму от 1 млн драмов до 10 млн драмов, которые утверждаются автоматически, можно обратиться без отрыва от бизнеса и без посещения банка. Более того, не установлены комиссионные выплаты по предоставлению кредита и не требуется залог недвижимости. Для получения кредита следует зайти на сайт банка, заполнить соответствующую онлайн-заявку и получить ответ в течение всего 5 минут.
Клиенты, имеющие счет в банке, могут также подписать кредитный договор в режиме онлайн, тем самым полностью переведя контакты с банком на онлайн-площадку.